Radio Białystok | Wiadomości | Reprezentanci podlaskich klubów na IO w Paryżu - Damian Czykier nie wykorzystał szansy w repasażach - Sylwia Szczerbińska w półfinale

6.08.2024, 07:12, akt. 19:09

Dwoje przedstawicieli białostockich klubów wystartowało we wtorek (6.08) na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Damian Czykier. fot. Joanna Szubzda / Sylwia Szczerbińska, fot. Grzegorz Michałowski/PZKaj

Damian Czykier nie awansował do półfinałów

Jakub Szymański, Krzysztof Kiljan i Damian Czykier z Podlasia Białystok nie awansowali do półfinałów biegu na 110 m ppł na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polakom nie powiodło się w niedzielnych eliminacjach, a we wtorek nie wykorzystali szansy w repasażach. Szymański był czwarty w swoim biegu - 13,63, Czykier piąty - 13,71, a Kiljan szósty - 13,73.

Półfinały zaplanowano na środę, a finał odbędzie się w czwartek.

Borowska i Szczerbińska w półfinale C2 500 m

Kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska wygrały bieg ćwierćfinałowy w konkurencji C2 500 m i zakwalifikowały się do półfinału igrzysk olimpijskich. Polki pokonały osadę Mołdawii o 0,83 sek., na trzecim miejscu finiszowały Kubanki.

Do półfinału zakwalifikowały się trzy najlepsze załogi.

Polskie kanadyjkarki we wcześniejszym przedbiegu były trzecie i musiały wystąpić w dodatkowym wyścigu. Na igrzyskach olimpijskich obowiązuje inna formuła rozgrywania zawodów niż na mistrzostwach Europy czy świata - do programu olimpijskiego wprowadzone zostały biegi ćwierćfinałowe.

Borowska w ostatniej chwili została dopuszczona do startu na igrzyskach. W niedzielę została oczyszczona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) z zarzutów stosowania niedozwolonych środków. Do Paryża dotarła dopiero w poniedziałek, zaledwie dzień przed pierwszym startem. Kanadyjkarka Posnanii w igrzyskach wystąpi jeszcze w konkurencji C1 200 m, w której na igrzyskach w Tokio zajęła czwarte miejsce.

źródło: PAP | red: mag, zmj, sk

Polscy siatkarze awansowali do półfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu. W ćwierćfinale pokonali Słowenię (25:20, 24:26, 25:19, 25:20).

Igrzyska olimpijskie: Natalia Kaczmarek pewnie awansowała do półfinału

5.08.2024, 08:07

Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok wygrała z czasem 49,98 swój bieg eliminacyjny i pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów. Zawodniczka jest jedną z największych polskich nadziei medalowych na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Igrzyska olimpijskie - bokserka Julia Szeremeta pewna medalu

4.08.2024, 16:46

Julia Szeremeta awansowała do półfinału bokserskiej kat. 57 kg i zapewniła sobie co najmniej brązowy medal igrzysk w Paryżu.