Radio Białystok | Wiadomości | Aleksandra Pietruk nie awansowała do finału w strzelaniu

Aleksandra Pietruk nie awansowała do finału w strzelaniu

1.08.2024, 07:07, akt. 15:33

W piątkowym (2.08) finale strzelania z karabinu na 50 metrów z trzech postaw igrzysk olimpijskich w Paryżu niestety nie zobaczymy Aleksandry Pietruk (Kaliber Białystok).

Aleksandra Pietruk, fot. Joanna Szubzda

Awansowało osiem najlepszych zawodniczek kwalifikacji. Aleksandra Pietruk sklasyfikowana została w stawce 32 zawodniczek biorących udział w eliminacjach na 20. miejscu.

Do finału awansowała natomiast Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra), zajmując w kwalifikacjach szóste miejsce. Zgromadziła 589 punktów, natomiast Pietruk - 582.

Konkurencje strzeleckie tegorocznych igrzysk odbywają się w Chateauroux, położonym około 270 km od Paryża.

Najcelniej strzelała Amerykanka Sagen Maddalena - 593, która wyprzedziła Chinkę Qiungyue Zhang - 593 i Szwajcarkę Chiarę Leone - 592. Czwarta była Yesugen Oyunbat (Mongolia) - 589, a piąta Jeanette Hegg Duestad (Norwegia) - 589.

Kochańska wyprzedziła Austriaczkę Nadine Ungerank - 589 oraz Dunkę Stephanie Laurę Sourrah Grundsoee - 589. Zawodniczka Gwardii Zielona Góra wystrzelała 198 punktów w postawie leżąc, 196 stojąc oraz tyle samo klęcząc, natomiast Pietruk odpowiednio 197, 193 i 193. Obie miały po 30 "iksów".

O kolejności zawodniczek z wynikiem 589 punktów zadecydowała większa liczba "iksów".

źródło: PAP | red: bs, pp, zmj

Wioślarze Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zdobyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w rywalizacji czwórek podwójnych. Zwyciężyli Holendrzy, a drugie miejsce zajęli Włosi.

Polskie szpadzistki wywalczyły brąz na igrzyskach w Paryżu [zdjęcia]

30.07.2024, 20:27

Mamy drugi medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wywalczyła je drużyna szpadzistek.

Prezydent Białegostoku spotkał się z Wojciechem Nowickim i jego trenerką Joanną Fiodorow

29.07.2024, 16:48

Walkę o olimpijskie podium - zapowiada młociarz, zawodnik Podlasia Białystok Wojciech Nowicki. W poniedziałek (29.07) w Pałacyku Gościnnym w Białymstoku olimpijczyk otrzymał od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego flagę narodową Polski i list z życzeniami. Już we wtorek (30.07) lekkoatleta uda się do Paryża walczyć o medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła pierwszy dla Polski medal na igrzyskach w Paryżu [zdjęcia]

28.07.2024, 18:37

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w slalomie K1. W finale wyprzedziła ją tylko Australijka Jessica Fox.