Radio Białystok | Wiadomości | Eliminacje Ligi Mistrzów: Jagiellonia jedzie na Litwę

Eliminacje Ligi Mistrzów: Jagiellonia jedzie na Litwę

16.07.2024, 18:07, akt. 20:10

Niespodzianka stała się faktem. Nie faworyzowany mistrz Finlandii HJK Helsinki, a mistrz Litwy FK Panievieżys będzie rywalem Jagiellonii Białystok w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Gospodarzem pierwszego meczu 23 lub 24 lipca będzie drużyna z Poniewieża, rewanż przy Słonecznej 31 lipca, o godz. 20.30.

Jagiellonia Białystok - FK Panievieżys, 16.07.2024

Po pierwszym wysokim zwycięstwie 3:0 mistrzowi Litwy wystarczyło nie przegrać wysoko w Helsinkach. Plan został zrealizowany i drużyna z niedużego Poniewieża stanie na drodze mistrzów Polski. Mecz zakończył się remisem 1:1, a obie bramki padły w pierwszej połowie. Prowadzenie dla HJK zdobył Lee Erwin 38 minucie, wyrównał Ernestas Veliulis w 45 minucie.

FK Panievieżys istnieje od 2015 roku, jest aktualnym mistrzem Litwy, ale w trwających już rozgrywkach zajmuje dopiero dziesiąte miejsce. To piąty sezon występów litewskiego klubu w europejskich pucharach. Rok temu po pokonaniu mołdawskiego Misami Orgiejów (2:2 i 1:0) odpadli z Hapoelem Beer Szewa (1:1 i 0:1).

FK Panievieżys

Zwycięstwo w nadchodzącym dwumeczu daje awans do kolejnej rundy walki o Ligę Mistrzów, porażka powoduje, że zespół gra w eliminacjach Ligi Europy.

Wcześniej, bo już w najbliższy piątek (19.07) o godz. 18, żółto-czerwoni podejmą Puszczę Niepołomice na inaugurację piłkarskiej ekstraklasy.

| red: tk

W meczu sparingowym rozgrywanym na stadionie w Białymstoku Jagiellonia pokonała Żalgiris Kowno 2:0. Natomiast w drugim sparingu żółto-czerwoni zremisowali z Turośnianką 1:1.