Radio Białystok | Wiadomości | Trzy medale zdobyli w Lublinie lekkoatleci Podlasia Białystok

Trzy medale zdobyli w Lublinie lekkoatleci Podlasia Białystok

autor: Jerzy Kułakowski

14.07.2024, 16:45, akt. 18:54

Lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli 3 medale w drugim dniu Mistrzostw Polski do lat 23 w Lublinie.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 23 w Lublinie, Gabriela Andrukonis, fot. Bartłomiej Wójtowicz/PZLA

Najlepiej spisała się Gabriela Andrukonis, która wygrała rywalizację w rzucie oszczepem.

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Dawid Pieloch. Również trzeci, w biegu na 400 metrów przez płotki był Paweł Miezianko.

W sobotę srebro w pchnięciu kulą wywalczyła Wiktoria Charkiewicz z Podlasia.

| red: at

Czworo zawodników Podlasia Białystok zdobyło w piątek (28.06) w Bydgoszczy medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Złoto zdobyły Maria Żodzik w skoku wzwyż i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m, a srebro Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Oficjalnie: Maria Żodzik z Podlasia Białystok będzie mogła reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach

18.06.2024, 20:04

Maria Żodzik z Podlasia Białystok od 20 czerwca będzie mogła reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych. Taką informację podała na oficjalnym profilu zawodniczki światowa federacja World Athletics.

Już po raz szósty lekkoatleci rywalizowali na Mityngu Gwiazd w Białymstoku [zdjęcia]

2.06.2024, 07:20

To sportowe widowisko co roku przyciąga do centrum Białegostoku tłumy kibiców lekkiej atletyki. Za nami Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki, gdzie rywalizowano w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, a także w skoku o tyczce. Publiczność głośno dopingowała sportowców, a ci odwdzięczyli się dobrymi wynikami.