Radio Białystok | Wiadomości | Święto ulicy Kilińskiego w Białymstoku - tematem przewodnim były lata 20. i 30. XX wieku [zdjęcia]

Święto ulicy Kilińskiego w Białymstoku - tematem przewodnim były lata 20. i 30. XX wieku [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

26.05.2024, 08:52, akt. 18:06

Dorośli kojarzą tę część miasta z ważną datą w swoim życiu, młodsi odwiedzają Dom Kultury "Śródmieście", Podlaski Instytut Kultury czy Muzeum Wojska. Białostocka ulica Jana Kilińskiego ma w niedzielę (26.05) swoje święto.

Święto ulicy Kilińskiego w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Święto ulicy Kilińskiego w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
W Białymstoku trwa święto ulicy Kilińskiego - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W niedzielę (26.05) ulica Kilińskiego ma swoje święto, z tej okazji tętniła życiem, a tematem przewodnim były lata 20. i 30. XX wieku. Klimat międzywojnia można było poczuć dzięki wielu atrakcjom, a muzyka towarzyszyła przez cały czas. Z balkonu jednej ze starych kamienic rozbrzmiewało przedwojenne tango zagrane na żywo przez skrzypaczkę.

Na scenie wystąpiła Stylowa Orkiestra Taneczna ze specjalnym repertuarem z lat 20. i 30., a także początkujący artyści z Domu Kultury "Śródmieście", m.in. Zespół Muzyki i Tańca Dawnego "Capella Antiqua Bialostociensis". Nie zabrakło seniorów z Kabaretu "Lumbago", którzy rozbawili publiczność piosenkami z przedstawienia "Z uśmiechem po Podlasiu". Był też pokaz mody z lat 20. i 30. i zabytkowe samochody.

Zdjęcia na wydarzeniu były drukowane na miejscu z retro fotobudki.

W Domu Kultury "Śródmieście" zobaczyć można było wystawę "Retrowizja”, w Muzeum Wojska - "Śledź w porcelanie" oraz wystawę migawkową "Z Kilińskiego". Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB zapraszało na zwiedzanie wystaw poświęconych historii lecznictwa oraz wystawę multimedialną o historii Pałacu Branickich w Białymstoku w XVII-wiecznych piwnicach pałacowych.

Można też było zwiedzić Pałacyk Gościnny z przewodnikiem i zobaczyć mechanizm zabytkowego zegara w Bramie Wielkiej Gryf. W Niezależnej Galerii Sztuki Marchand było można swobodnie pomalować i porozmawiać z artystami przy kawie. 

| red: gl, mag, sk


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok