Radio Białystok | Wiadomości | Zapytaliśmy mieszkańców przygranicznych miejscowości, co sądzą o zaporze i ogłoszonej przez premiera "Tarczy Wschód"
Donald Tusk ogłosił narodowy plan "Tarcza Wschód" podczas zorganizowanych w Krakowie obchodów 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Jak mówił szef rządu, będzie to tarcza, która zabezpieczy Polskę przed potencjalnymi atakami ze wschodu i odstraszy wroga.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Premier podkreślał, że bezpieczeństwo Polsce zapewnią cztery wymiary: geopolityczny, wewnętrzny, bezpiecznego nieba i "Tarczy Wschód".
Szef rządu podjął decyzję, aby wzmocnić obronę na wschodzie kraju. W bezpieczeństwo granicy zainwestowanych zostanie 10 miliardów złotych. Chodzi m.in. o budowę systemu fortyfikacji. Granica ma być nie do przejścia przez potencjalnego wroga.
My zapytaliśmy mieszkańców Kuźnicy i okolic o istniejącą zaporę i o przyszłe działania rządu.
Aby budować realną obronę na granicy wschodniej, Polska powinna wypowiedzieć tzw. traktat ottawski, bo dałoby to możliwość wykorzystywania min do budowy umocnień na granicy - uważa były premier Mateusz Morawiecki. Apelował o to do rządu w Usnarzu Górnym, w pobliżu granicy polsko-białoruskiej.
Musimy zadbać o bezpieczeństwo województwa podlaskiego - podkreślali w Sokółce startujący do europarlamentu: obecny europoseł Tomasz Frankowski i wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.
Dziś rozmawialiśmy m.in. o zawieszeniu w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości znanego polityka Krzysztofa Jurgiela, o narodowym planie Tarcza Wschód, zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę oraz o mowie nienawiści w polityce.