Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok wygrywa z Zagłębiem Lubin i odskakuje od rywali [zdjęcia, wideo]

20.04.2024, 22:10, akt. 21.04.2024, 10:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (1:0) wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin w ekstraklasie. Bohaterem żółto-czerwonych był Kristoffer Hansen, który strzelił dwa gole, a dla rywali w 90. minucie strzelił Juan Munoz.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 20.04.2024, fot. Joanna Szubzda

Mecz na antenie i YouTube

Spotkanie na stadionie w Lubinie rozpoczęło się kilka minut po 20:00. Mecz komentował Jerzy Kułakowski. Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Jagiellonia Białystok prowadzi w tabeli ekstraklasy. Nad drugim Śląskiem Wrocław żółto-czerwoni mają pięć punktów przewagi. Śląsk zagra swój mecz w niedzielę.

Mecz nr 300 Romanczuka

Spotkanie Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin było wyjątkowe dla Tarasa Romanczuka. Kapitan Jagiellonii zagrał po raz 300. w barwach Jagiellonii w ekstraklasie.

Jagiellonia dobrze zaczęła

Jagiellonia Białystok od początku meczu miała przewagę. Przyjezdni nie czekali na to, co zrobią gospodarze, ale śmiało ruszyli do ataku od pierwszej minuty. W polu karnym Zagłębia co chwilę było groźnie i gol wydawał się tylko kwestią czasu.

Worek z bramkami powinien rozwiązać Jesus Imaz, ale w świetnej sytuacji trafił wprost w Sokratisa Dioudisa. Chwilę później do dośrodkowania próbował dojść Dominik Marczuk, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Mateusz Grzybek.

Gol Hansena

W kolejnych minutach Jagiellonia ciągle atakowała i to przełożyło się na gola w 15. minucie. Piłkę w pole karne zagrał Bartłomiej Wdowik, a bramkarza gospodarzy strzałem głową pokonał Kristoffer Hansen.

Goście zdobyli gola, ale nie zamierzali na tym poprzestać i nadal atakowali. Do siatki powinien trafił Afimico Pululu, ale zamiast strzelać, próbował przyjmować i piłka mu uciekła. Kilka chwil później głową uderzył Taras Romanczuk, ale lekko i wprost w bramkarza Zagłębia.

Gospodarze przez pierwsze 20 minut w ofensywie praktycznie nie istnieli. Dopiero po tym okresie groźny strzał z pola karnego oddał Kacper Chodyna. Od tego momentu w polu karnym przyjezdnych piłka zaczęła gościć coraz częściej i mogło się to skończyć golem dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z lewej strony Bartosz Kopacz przepchnął rywala, ale z kilku metrów trafił wprost w Zlatana Alomerovica a przy dobitce piłka zaplątała mu się między nogami i rywale zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

Po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze mieli kilka doskonałych okazji do strzelenia gola. Teraz to Zagłębie było stroną atakującą, grającą odważniej i zaraz po wznowieniu gry dwie okazje miał Chodyna. Najpierw skrzydłowy gospodarzy został zablokowany, a w drugiej, znacznie lepszej sytuacji, fatalnie przestrzelił.

Zagłębie dominowało, ale to Jagiellonia strzeliła kolejnego gola. Żółto-czerwoni przeprowadzili kontrę, Pululu podał piłkę do Hansena, a ten strzałem z narożnika pola karnego po raz drugi pokonał bramkarza Zagłębia i Jagiellonia objęła prowadzenie 2:0.

Po drugim golu Zagłębie sprawiało wrażenie jako straciło już nadzieję na korzystny wynik. Niby lubinianie atakowali, ale brakowało już tej agresywności i tempa. Goście natomiast zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia wyraźnie wyczekiwali na końcowy wynik.

W 90. minucie rywale pokonali Alomerovicia, a gola strzelił Munoz. Żółto-czerwonym udało się utrzymać prowadzenie i wygrać mecz na wyjeździe. Dla Zagłębia to trzecia porażka z rzędu i lubinianie mają już tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkowa. Jagiellonia natomiast niezależnie od niedzielnych wyników pozostanie liderem tabeli ekstraklasy.

Jagiellonia następny mecz zagra u siebie w przyszły piątek z Pogonią Szczecin.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kristoffer Hansen (15-głową), 0:2 Kristoffer Hansen (74), 1:2 Juan Munoz (90-głową).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Grzybek.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4 619.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis – Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek – Kacper Chodyna (85. Damjan Bohar), Damian Dąbrowski, Marek Mróz (70. Juan Munoz), Tomasz Makowski, Tomasz Pieńko (61. Mateusz Wdowiak) - Dawid Kurminowski (85. Serhij Bułeca).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (75. Jakub Lewicki), Nene, Taras Romanczuk, Kristoffer Hansen (90+3. Tomasz Kupisz) - Jesus Imaz (90+3. Kaan Caliskaner), Afimico Pululu (82. Jarosław Kubicki).

źródło: PAP | red: wsz, mag, zmj

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali okazji do odskoczenia od rywali w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:2). Białostoczanie od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Dieguez.

Jagiellonia Białystok przegrała z Cracovią

14.04.2024, 17:05

Jesus Imaz z Jagiellonii wśród najlepszych w minionej kolejce ekstraklasy

9.04.2024, 22:38

Ofensywny pomocnik Jagiellonii Białystok Jesus Imaz znalazł się w najlepszej "jedenastce" 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Adrian Siemieniec: Gratuluję zespołowi tego punktu [wideo]

7.04.2024, 19:53

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 z Legią Warszawa w wyjazdowym meczu w ekstraklasie. Gola dla Legii strzelił Marc Gual, a dla Jagiellonii w drugiej połowie Jesus Imaz. Żółto-czerwoni wciąż są liderem ekstraklasy.

Jagiellonia remisuje z Legią Warszawa i wciąż prowadzi w tabeli [zdjęcia]

7.04.2024, 19:27

Adrian Siemieniec: Daliśmy dużo emocji naszym kibicom [wideo]

4.04.2024, 06:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu przegrali po dogrywce 1:2 z Pogonią Szczecin. Portowcy zmierzą się w finale z Wisłą Kraków.

Jagiellonia Białystok nie zagra w finale Pucharu Polski - przegrywa z Pogonią Szczecin [zdjęcia, wideo]

3.04.2024, 23:08