Radio Białystok | Wiadomości | Młodzi białostoczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach z programowania i nowych technologii
Ten program ma umożliwić uczniom rozwijanie umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami. W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku osoby w wieku od 13 do 17 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach "TechCraft".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pilotaż rozpocznie się w nowym roku szkolnym. W czwartek (14.03) poinformowano o szczegółach.
Poprzez praktyczne doświadczenia w tworzeniu grafik wspomaganych przez sztuczną inteligencję, podstaw programowania i tworzenia aplikacji mobilnych bez kodowania, uczestnicy będą mieli możliwość wzmocnienia kreatywności, logicznego myślenia i umiejętności technologicznych, które są kluczowe w dzisiejszym cyfrowym świecie - mówi dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego Anna Daszuta-Zalewska.
"Chcemy, by młodzi białostoczanie w ten sposób zdobyli nowe umiejętności technologiczne, by rozwijali kreatywność i uczyli się krytycznego myślenia" - dodaje prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
Łącznie z warsztatów będzie mogło skorzystać w pilotażu około 300 osób.
Coraz trudniej dostać się na staż i coraz trudniej się wyróżnić - wiele wskazuje na to, że branża IT przechodzi kryzys i firmy nie przyjmują już tak wielu nowych pracowników. Widać to było m.in. na niedawnych targach zorganizowanych na Politechnice Białostockiej. Kiedyś o studentów informatyki biło się nawet kilkadziesiąt firm, teraz swoje stoiska wystawiło zaledwie kilkanaście i to szukając już osób z pewnym doświadczeniem.
Ekologia wciąż kojarzona jest z wieloma wyrzeczeniami i trudnościami. Tymczasem na bycie "eko" składa się dużo spraw drobnych, które nie wymagają aż tak dużego wysiłku. Naprawdę przy niezbyt wielkiej dozie zaangażowania, można dołożyć swoją cegiełkę do lepszego życia, do dbania o ochronę otaczającego nas świata.
Dzięki tej akcji ponad 2,5 tysiąca uczniów z regionu mogło dowiedzieć się jak odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego podsumowała swoją kampanię "#wkręć się w technologię!".
Nie tylko tablice interaktywne i roboty edukacyjne, ale też drukarki 3D i okulary do wirtualnej rzeczywistości - to coraz powszechniejszy sprzęt wykorzystywany w edukacji w podlaskich szkołach.