Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju jest już w siedzibie Polskiego Radia Białystok
Betlejemskie Światło Pokoju jest już w województwie podlaskim. Dzięki harcerzom trafia do różnych instytucji w regionie, a potem do mieszkańców. We wtorek (12.12) harcerze z ZHP Chorągwi Białostockiej przynieśli świecę z płomieniem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do siedziby Polskiego Radia Białystok.
Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Krzysztof Jakubowski powiedział, że Światło przekazywane jest na ręce zarządu Polskiego Radia Białystok, ale z przesłaniem przekazania go wszystkim Słuchaczom.
Przekazujemy Betlejemskie Światło Pokoju z tegorocznym przesłaniem "Czyńcie Pokój". Tak, aby pokój zagościł w Waszych domach, sercach i żeby to na falach radiowych Radia Białystok rozpłynęło się po całym województwie podlaskim - powiedział Polskiemu Radiu Białystok hm. Krzysztof Jakubowski.
Betlejemskie Światło Pokoju odebrali: prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski i dyrektor programowy Dorota Niebrzydowska.
Jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się, że otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. Tak, jak co roku, będziemy głosić dobrą nowiną o przyjściu na świat Chrystusa Zbawiciela. To on jest prawdziwym Pokojem i dawcą Pokoju - powiedział prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski.
Dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok Dorota Niebrzydowska dodała, że jak zawsze - w święta chcemy być z naszymi Słuchaczami, a teraz będzie nam też towarzyszyło Betlejemskie Światło Pokoju.
Mieszkańcy Białegostoku będą mogli odebrać Betlejemskie Światło Pokoju 23 grudnia. O 16:00 rozpocznie się msza św. w białostockiej katedrze, a po niej - zapłonie wielkie ognisko na placu przed katedrą.
Betlejemskie Światło Pokoju to płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Przed świętami Bożego Narodzenia trafia do mieszkańców większości europejskich państw. Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii w 1986 roku. Później austriaccy skauci zaczęli je przekazywać harcerzom w innych krajach. W Polsce harcerze zajmują się tym po raz 33.