Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczął się harcerski program "Podlaskie podwórka"
Z tego programu skorzysta ok. 1,5 tys. młodych ludzi wykluczonych społecznie, z problemami zdrowotnymi czy wychowawczymi. W Białymstoku oficjalnie rozpoczął się projekt "Podlaskie podwórka", za który odpowiadają harcerze.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Inauguracja projektu "Podlaskie Podwórka", a także uhonorowanie najlepszych instruktorów, którzy swoją postawą inspirują innych harcerzy - to najważniejsze punkty piątkowej (25.11) gali "Uskrzydleni 2023".
"Podlaskie Podwórka" to kompleksowe wsparcie 1350 dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych w formie podwórkowej oraz 1350 rodziców bądź opiekunów prawnych - mówi hm. Natalia Janucik.
Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych oraz ich rodziców - dodaje koordynatorka programu hm. Justyna Bukrym.
Wartość projektu "Podlaskie podwórka" to 33 mln zł z funduszy unijnych. Projekt potrwa cztery lata.
Podczas gali w sali filharmonii przy ul. Podleśnej w Białymstoku nagrodzono zwycięzców w V edycji Plebiscytu Instruktorskiego "Uskrzydleni".
Wśród nagrodzonych znalazł się również marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, który otrzymał Złotą Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa 2023.
Sprzątali groby i wspominali osoby zasłużone dla ZHP. Harcerze i instruktorzy odwiedzili w sobotę (28.10) miejsca pochówku takich osób na cmentarzu Farnym w Białymstoku.
Na różne formy pomocy dla dzieci wykluczonych społecznie: wypoczynek leni, zimowy, pomoc psychologiczną czy w lekcjach, a także na modernizację bazy harcerskiej będą przeznaczone 33 mln zł z UE, które z program Fundusze Europejskie dla Polskiego 2021-2027 dostanie Chorągiew Białostocka Związku Harcerstwa Polskiego.
Można zapoznać się z dziejami harcerstwa w regionie, zobaczyć archiwalne zdjęcia i dokumenty. W sobotę (26.08) na Rynku Kościuszki w Białymstoku otwarto wystawę "Nasze zuchy... Z dziejów ZHP Chorągwi Białostockiej".
To spotkanie kilku pokoleń harcerzy. ZHP Chorągwi Białostockiej im. Ryszarda Kaczorowskiego obchodzi 100-lecia powstania. Z tej okazji zaplanowano trzydniowe obchody.
Uczą się nowych rzeczy, zdobywają sprawności i stopnie harcerskie. Blisko 2,5 tys. harcerzy z całego województwa podlaskiego bierze udział w wakacyjnych obozach.