Radio Białystok | Wiadomości | Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem leczy pacjentów już 70 lat
Był drugim szpitalem wybudowanym w województwie podlaskim po wojnie. Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem świętuje swoje 70-lecie.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kiedy szpital powstawał w 1953 r., był nie tylko jednym z pierwszych w województwie, ale i największą oraz najnowocześniejszą placówką spośród tych powiatowych.
Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem pod koniec ubiegłego roku powrócił do formy sprzed 70 lat, ale już w warunkach XXI wieku. Rozbudowa i generalna modernizacja całej placówki trwała 3 lata i kosztowała 23 mln zł.
Obecnie szpital ma także swoje filie zamiejscowe - Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Ciechanowcu i Oddziały Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Pulmonologiczniej w Krzyżewie.
To pieniądze na wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponad 2,5 mln zł z Ministerstwa Zdrowia dostał łapski szpital na zakup sprzętu medycznego.
Pierwszą w Polsce operację wycięcia tarczycy przez narzędzia wprowadzone przez pachę wykonał ordynator Oddziału Chirurgicznego Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem dr Jarosław Szymczuk.
Pacjenci nie muszą już szukać pomocy w ościennych placówkach - przy Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczęła funkcjonowanie poradnia urologiczna.
Po roku od rozpoczęcia przebudowy, pacjenci będą mogli wrócić do wyremontowanych wnętrz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ciechanowcu.
W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oddano po remoncie do użytku pacjentów oddział anestezjologii i intensywnej terapii.