Radio Białystok | Wiadomości | W Siemiatyczach powstał tzw. szpital jednego dnia
50-lecie istnienia świętuję szpital powiatowy w Siemiatyczach. Z tej okazji otwarto tam w poniedziałek (25.09) wyremontowany oddział ortopedyczny i tzw. szpital jednego dnia.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To specjalne miejsce, gdzie trafiają pacjenci po szybkich zabiegach m.in. chirurgicznych.
Bardzo często mamy pacjentów, którzy odbywają nieskomplikowany, krótki zabieg i później mogą iść do domu. To będzie takie miejsce, gdzie pacjenci po zabiegach będą mogli odpocząć, będziemy ich obserwować i jeśli ich stan na to pozwoli, wypuścimy ich do domu, gdzie będą szybciej dochodzić do zdrowia - tłumaczy dyrektor szpitala powiatowego w Siemiatyczach Andrzej Sawczuk.
Starosta siemiatycki Marek Bobel zauważa, że inwestycje w szpitalu trwają od kilku lat.
9 lat temu postanowiliśmy powalczyć o tę placówkę. Pamiętamy, jak wtedy wyglądała, był stary sprzęt, placówka była zadłużona. Dzisiaj szpital pięknieje, dostaje drugie życie i wygląda wspaniale i o to nam chodzi jako powiatowi siemiatyckiemu. Żeby placówka służyła naszym mieszkańcom i nie tylko - mówi starosta Marek Bobel.
Dyrekcja szpitala w Siemiatyczach zabiega też o pieniądze na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia placówki grupa pracowników dostała wyróżnienia i nagrody za długoletnią służbę.
To pieniądze z rządowego Funduszu Medycznego na modernizację i doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. W województwie podlaskim dofinansowanie otrzymało 9 placówek. Ma to poprawić komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz jakość i szybkość udzielanych im świadczeń zdrowotnych.
Szpitalny Oddział Ratunkowy w grajewskim szpitalu będzie zmodernizowany. Placówka otrzymała na ten cel 12 milionów złotych dofinansowania z budżetu Ministerstwa Zdrowia.
Zamiast surowego wystroju szpitalnego, mają namiastkę domu: kolorowe panele medyczne, wygodne łóżka i miejsce na swoje rzeczy. Mali pacjenci Kliniki Onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, dzięki zaangażowaniu Fundacji "Pomóż Im”, korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal, w których wraz z rodzicami nieraz spędzają nawet po kilka miesięcy.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła dwie nowe karetki o wartości 1 mln zł. Samochody zastąpiły najstarsze użytkowane przez stację pojazdy.