Radio Białystok | Wiadomości | Siatkarski turniej z udziałem drużyn z ekstraklasy w Białymstoku

Siatkarski turniej z udziałem drużyn z ekstraklasy w Białymstoku

17.09.2023, 21:39, akt. 23:03

Zawodniczki KS BAS-u Białystok w ten weekend rywalizowały w Białymstoku w Turnieju o Puchar Marszałka Woj. Podlaskiego.

0:00
0:00
Siatkarski turniej z udziałem drużyn z ekstraklasy w Białymstoku - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Turniej był niezwykle mocno obsadzony - bo rywalkami zawodniczek KS BAS-u były drużyny z ekstraklasy - mistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź i Grupa Azoty Akademia Tarnów.

W piątek podopieczne Sebastiana Grzegorka uległy tarnowiankom aż 0:4 - obie strony zdecydowały, żeby zagrać dodatkowego seta. W sobotę zawodniczki z Tarnowa pokonały także zespół z Łodzi 3:2. W niedzielę w meczu zamykającym turniej gospodynie - białostoczanki uległy ŁKS-owi 1:3.

Tak więc turniej wygrał zespół z Tarnowa. Na drugim miejscu uplasowały się łodzianki, a na trzecim KS BAS.

Za tydzień w Białymstoku kolejny turniej towarzyski z udziałem tym razem wyłącznie pierwszoligowych drużyn.

| red: maj

Mieliśmy czwarte miejsce, teraz będziemy chcieli mieć medal - mówił trener Sebastian Grzegorek na czwartkowym (1.06) spotkaniu siatkarek BAS z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim.

KS BAS Białystok przegrywa po dobrym meczu z liderem 1. ligi siatkarek 1:3

18.03.2023, 23:04

W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok podejmował lidera i zwycięzcę rundy zasadniczej Stal Mielec. Gospodynie zagrały dobre spotkanie, ale mimo to uległy 1:3. W kolejnych setach było 18:25, 25:18, 26:28 i 20:25.