Radio Białystok | Wiadomości | 150 uczniów po rekrutacji uzupełniającej nie dostało się do żadnej szkoły ponadpodstawowej w Białymstoku

150 uczniów po rekrutacji uzupełniającej nie dostało się do żadnej szkoły ponadpodstawowej w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

8.08.2023, 12:32, akt. 13:06

Przyjęci, dopiero teraz rozpoczynają beztroskie wakacje - nieprzyjęci muszą czekać na ogłoszenie ostatnich wolnych miejsc. Zakończyła się rekrutacja uzupełniająca do białostockich szkół ponadpodstawowych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
150 uczniów po rekrutacji uzupełniającej nie dostało się do żadnej szkoły ponadpodstawowej w Białymstoku - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W dodatkowym naborze brało udział ponad 700 kandydatów, którym nie udało się dostać do wybranej szkoły za pierwszym razem oraz ci, którzy, co prawda zostali przyjęci, ale przy drugiej próbie postanowili zawalczyć o lepszą szkołę.

To był jednak ryzykowny ruch, bo w przypadku zmiany szkoły kandydaci musieli zrezygnować z miejsca, jakie udało im się uzyskać w rekrutacji podstawowej. Tym samym po zakończonej rekrutacji uzupełniającej aż 150 kandydatów nie dostało się do żadnej z białostockich szkół. Ale i ci nie są bez szans na przyjęcie, bo w białostockich szkołach nadal pozostało około 100 wolnych miejsc, przede wszystkim w szkołach branżowych wielozawodowych - mówi dyrektor departamentu edukacji urzędu miejskiego w Białymstoku Wiesława Ćwiklińska. Dyrektor dodaje też, że spośród 150 nieprzyjętych tylko nieco ponad połowę stanowią mieszkańcy Białegostoku.

Tegoroczna rekrutacja budziła emocje z dwóch powodów, po pierwsze ponownie brało w niej udział półtora rocznika uczniów, a po drugie tegoroczne progi przyjęcia były naprawdę wysokie. Tak było między innymi w popularnym VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, do którego zgłaszali się uczniowie z wysokimi wynikami egzaminów i dobrymi ocenami - mówi wicedyrektor liceum Magdalena Dziejma.

Przyjęci kandydaci muszą potwierdzić chęć nauki w wybranej szkole do piątku (11.08). Nieprzyjęci muszą czekać do 14 sierpnia, na rozpoczęcie drugiej rekrutacji uzupełniającej.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 700 uczniów nie dostało się do żadnej z białostockich szkół ponadpodstawowych

25.07.2023, 09:04

Dokładnie 719 kandydatów w pierwszej rekrutacji nie dostało się do żadnej z wybranych białostockich szkół ponadpodstawowych - poinformował Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku.


Absolwenci podstawówek odebrali zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

6.07.2023, 13:37

Jedni są zadowoleni z wyników, inni - mniej, ale wszyscy wierzą, że są wystarczające, by dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Absolwenci podstawówek, m.in. SP 24 w Białymstoku odbierają w czwartek (6.07) zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.





ZNAJDŹ NAS










Ślubowanie policjantów w Białymstoku, 18.09.2024, fot. Podlaska Policja
POLICJA
24.04.2025, 07:08, akt. 07:17

Więcej chętnych niż wolnych miejsc










źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok