Radio Białystok | Wiadomości | W Siemiatyczach powstał mural z Janem Pawłem II
Wizerunek znanego Polaka namalowano na jednym z siemiatyckich bloków, a w poniedziałek (17.07) władze powiatu, ale też przedstawiciele służb mundurowych i minister uroczyście zaprezentowali mural.
To postać, o której muszą pamiętać wszyscy Polacy. Tak o świętym Janie Pawle II mówią inicjatorzy utworzenia muralu na cześć papieża w Siemiatyczach. W uroczystości odsłonięcia wzięli udział m.in. wiceminister cyfryzacji i starosta siemiatycki.
Jan Paweł II to postać bardzo ważna dla mieszkańców województwa podlaskiego i Siemiatycz. Bardzo się cieszę, że możemy dziś ten piękny wizerunek papieża oficjalnie zaprezentować - mówi wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
To kolejny piękny mural na terenie Siemiatycz. Miejsce jest oczywiście godne - piękna parafia św. Andrzeja Boboli - dodaje starosta siemiatycki Marek Bobel.
Inicjator stworzenia muralu zwrócił uwagę na potrzebę pamięci o postaci Jana Pawła II.
To postać nietuzinkowa, postać, którą wszyscy Polacy powinni nosić na co dzień w sercu. Jan Paweł II jest naprawdę ważną postacią i nie powinniśmy się tego wstydzić. A miejsce tego muralu nie jest przypadkowe. Mamy w pobliżu szkolę Jana Pawła II. Ta postać powinna już dawno być tutaj upamiętniona. Takie inicjatywy są potrzebne - mówi inicjator utworzenia muralu Wojciech Szewkało.
Władze powiatu siemiatyckiego mają w planach utworzenie w Siemiatyczach kolejnego muralu, który miałby odnosić się do 160. rocznicy powstania styczniowego.
"Wyślij pocztówkę dla Babci” - na ścianę remontowanego biurowca urzędu marszałkowskiego w centrum Białegostoku wróci jeden z najbardziej rozpoznawalnych podlaskich murali. Marszałek Województwa i pomysłodawcy muralu ogłosili we wtorek (11.07), że jest możliwość legalnego odtworzenia malowidła, które za kilka tygodni powinno ponownie zdobić budynek przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 14.
Ogłosiło konkurs na projekt. Malowidło ma pojawić się w Augustowie jeszcze w tym roku na ścianie bloku przy ulicy Śródmieście 2.
Sześć murali jest tworzonych na budynkach komunalnych i prywatnych domach w Nowogrodzie. To część festiwalu w wielkim formacie "Na wzgórzu nad rzeką", który zorganizowała Fundacja Adama Chętnika.