Radio Białystok | Wiadomości | Zestaw LEGO ze śluzą Kanału Augustowskiego może trafić do masowej produkcji
Fragment Kanału Augustowskiego z LEGO ma szansę trafić do masowej produkcji. Śluzę - we współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną w Białymstoku - stworzył z popularnych klocków białostoczanin Łukasz Więcek.
Projekt zestawu trafił na stronę LEGO IDEAS, gdzie każdy może zagłosować na budowlę. Aby zestaw wszedł do masowej produkcji, potrzeba 10 tys. głosów internautów i pozytywnej decyzji firmy LEGO. Wcześniej projektant wybudował już podlaską chatkę, która uzyskała wymaganą ilość głosów i czeka na dokończenie procesu weryfikacyjnego.
Łukasz Więcek wybudował dotychczas także budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz dioramy ze znanymi postaciami - Papciem Chmielem i Wisławą Szymborską.
Głosować na projekt śluzy Kanału Augustowskiego można na stronie LEGO IDEAS. By to zrobić, trzeba się wcześniej zalogować.
To jedna z największych atrakcji turystycznych Augustowszczyzny - teraz można podziwiać jej fragment w formie makiety z LEGO.
Stworzył z klocków LEGO podlaską chatkę, budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz postać Wisławy Szymborskiej. Teraz białostocki konstruktor Łukasz Więcek zaprojektował pokój i figurkę Henryka Chmielewskiego, czyli niezapomnianego Papcia Chmiela.
Wcześniej zbudował Podlaską Chatkę, która ma szansę stać się oficjalnym zestawem LEGO, teraz stworzył postać znanej poetki.
To nietypowa promocja Podlasia. Projekt z klocków LEGO - "Dom z Krainy Otwartych Okiennic" - białostoczanina Łukasza Więcka ma szansę stać się ogólnodostępnym zestawem do składania.