Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy seniorzy uczyli się, jak nie dać się oszukać
Przez trzy miesiące spotykali się na zajęciach, dotyczących bezpieczeństwa, ale nie tylko. M.in. uczyli się udzielania pierwszej pomocy, czy poznawali metody działania oszustów. W piątek (23.06) w Tykocinie odebrali dyplomy ukończenia Uniwersytetu Bezpiecznego Seniora.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Uczestnicy zgodnie podkreślali, że były to dla nich wartościowe warsztaty.
Seniorzy po pandemii potrzebowali przede wszystkim wyjścia z domu, odnowić swoje kontakty, ale też poznać nowych ludzi i zaczerpnąć nowej wiedzy. Wykłady były różne, zarówno pod kątem bezpeiczeństwa, ale też kulturalnym - mówi dyrektor departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Agata Puchalska.
Jak dodaje zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku podinsp. Joanna Mocarska, to był pierwszy projekt pod tą nazwą, ale ma nadzieję, że będzie on kontynuowany już nie jako pilotaż.
W 9 spotkaniach wzięło udział 55 osób z różnych zakątków woj. podlaskiego. Uniwersytet Bezpiecznego Seniora to wspólny projekt Urzędu Marszałkowskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
Zamiast wyjątkowej okazji - utrata gotówki. Kilka tysięcy złotych stracił 78-letni białostoczanin, który myśląc, że robi interes życia, padł ofiarą oszustów.
Mieszkanka powiatu siemiatyckiego padła ofiarą oszustów, w sumie straciła prawie 55 tysięcy złotych.
Podlascy policjanci ostrzegają przed fałszywymi urzędnikami proponującymi pomoc przy uzyskaniu dopłat. Ponad 17 tys. zł stracił senior z Sejn, który chciał dostać dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej. Chodziło o dopłaty do opieki.