Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku powstała strefa wirtualnej rzeczywistości z grami
To propozycja nie tylko dla najmłodszych. W Atrium Biała w Białymstoku trwa akcja "Rozegraj ferie po mistrzowsku!". Utworzono tam strefę wirtualnej rzeczywistości z różnymi grami m.in. strategicznymi i zręcznościowymi.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Fani gamingu mogą korzystać ze strefy wirtualnej rzeczywistości - mówi Alicja Kasprzyk-Siemienkiewicz z Atrium Biała.
- Z konsoli do różnych gier m.in. Nintendo i Fify, a najmłodsi z przestrzeni dostosowanej do ich wieku. Do dyspozycji jest także Gravitax - interaktywny system torów kulkowych, gdzie można zaprojektować i zbudować własne tory wyścigowe oraz eksperymentować z grawitacją i prawami fizyki, a to świetny sposób na naukę poprzez zabawę - dodaje.
Akcja "Rozegraj ferie po mistrzowsku!" potrwa do 4 lutego.
Z atrakcji można korzystać bezpłatnie, od godz. 11:00 do 19:00.
Ferie w wodzie i na lodzie, kreatywne, z teatrem, z książką, śpiewem i plastyką – niemal wszystkie łomżyńskie instytucje kultury przygotowały specjalne programy na czas zimowej przerwy w nauce.
To propozycja nie tylko dla miłośników sportu, bo są różne atrakcje. Od wtorku (24.01) do piątku (27.01) na stadionie miejskim w Białymstoku trwa akcja "Ferie".
130 tys. podlaskich uczniów rozpoczęło zimowe ferie. Nie wszyscy w tym czasie wyjeżdżają na przykład z rodzicami, czy na zimowiska. Dlatego też instytucje kultury czy sportu przygotowały różne atrakcje.