Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanie mogli wymienić sztuczne choinki na żywe

Białostoczanie mogli wymienić sztuczne choinki na żywe

autor: Grzegorz Pilat

21.12.2022, 15:00, akt. 15:33

To akcja, która ma podnosić ekologiczną świadomość mieszkańców. Sto żywych choinek w donicach trafiło w środę (21.12) do białostoczan. Można było je odebrać na Rynku Kościuszki w zamian za oddanie sztucznego drzewka.

Fot. Sylwia Krassowska
Fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Białostoczanie mogli wymienić sztuczne choinki na żywe - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a kolejka chętnych ustawiła się długo przed rozpoczęciem akcji. Do wyboru było 30 jodeł kaukaskich, 30 świerków srebrnych i 40 świerków zwyczajnych. 

Oddane przez mieszkańców sztuczne choinki zostaną rozebrane na części. Elementy nadające się do recyklingu będą ponownie wykorzystane.

Białostoczanie podkreślają, że w ten sposób włączają się w ochronę środowiska.


- Już po raz czwarty zorganizowaliśmy w Białymstoku akcję wymiany starych, sztucznych choinek na drzewka naturalne w donicach. Mam nadzieję, że po świętach choinki przyozdobią przydomowe ogródki i działki. Dzięki temu nasze miasto będzie jeszcze bardziej zielone - mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


W czterech akcjach wymiany sztucznych choinek na żywe do białostoczan trafiło 400 naturalnych drzewek.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei

ZOBACZ TEŻ:


W Przewalance można kupić własnoręcznie wyciętą z plantacji choinkę [zdjęcia]

12.12.2020, 07:14

Niektóre nadleśnictwa sprzedaż choinek rozpoczęły już kilka czy kilkanaście dni temu, ale w większości z nich możliwe to będzie od soboty (12.12).





ZNAJDŹ NAS















Ślubowanie policjantów w Białymstoku, 18.09.2024, fot. Podlaska Policja
POLICJA
24.04.2025, 07:08, akt. 07:17

Więcej chętnych niż wolnych miejsc





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok