Radio Białystok | Wiadomości | Maciej Stolarczyk: Zabrakło nam zimnej krwi, aby sytuacje zamienić na bramki

Maciej Stolarczyk: Zabrakło nam zimnej krwi, aby sytuacje zamienić na bramki

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

26.08.2022, 20:31, akt. 21:50

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Bramkę dla Jagiellonii tuż przed przerwą strzelił Jesus Imaz, a wyrównał kapitan Górnika - Erik Janza w 90. min.

Maciej Stolarczyk, fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Było sporo ciekawych sytuacji

Mecz mógł się podobać, było sporo ciekawych sytuacji w których oba zespoły mogły strzelić bramki. Górnik w końcówce stworzył sobie sytuację, ale te klarowniejsze mieliśmy my. Zabrakło nam zimnej krwi, aby te sytuacje zamienić na bramki. Cieszy, że te sytuacje mamy

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.

Bartosch Gaul: Mieliśmy dużo łatwych strat

Nie zagraliśmy takiej zorganizowanej pierwszej połowy jak powinniśmy. Mieliśmy dużo łatwych strat, niektórzy zawodnicy nie zagrali na najwyższym poziomie. Budujemy pierwszy skład, szukamy najlepszego rozwiązania. Przed przerwą dostaliśmy "po pysku". Ale wierzyliśmy do końca i strzeliliśmy gola

- powiedział po meczu trener Górnika Zabrze Bartosch Gaul.

Pomocnik Jagiellonii Białystok Nene znalazł się w najlepszej jedenastce 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Portugalczyka wyróżniono za dobrą postawę i oczywiście gola z serii "stadiony świata" w meczu Jagi z Miedzią Legnica.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Miedzią Legnica po golu w ostatniej akcji meczu [zdjęcia]

19.08.2022, 20:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) z beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica. Goście prowadzili po rzucie karnym w 32. min. wykorzystanym przez Henriqueza. Jaga odpowiedziała też golem z karnego. Jedenastkę w 70. min. wykorzystał Marc Gual. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa strzelił Nene.

Jagiellonia przerywa serię przegranych w ekstraklasie - remis z Rakowem

14.08.2022, 19:31

Piłkarze Jagiellonii Białystok przerwali serię trzech porażek z rzędu. W niedzielnym (14.08) meczu zremisowali 2:2 (0:2) na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.