Radio Białystok | Wiadomości | Odwołana część egzaminów w białostockim i suwalskim WORD
Większość egzaminatorów z białostockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przebywa w poniedziałek na zwolnieniach lekarskich, dlatego też część egzaminów na prawo jazdy się nie odbyło - powiedział dyrektor ośrodka Przemysław Sarosiek.
Od poniedziałku (8.08) egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać - poinformowali przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP.
W WORD w Białymstoku w poniedziałek miało być 14 egzaminatorów, do pracy przyszło trzech - powiedział Przemysław Sarosiek. Dodał, że egzaminatorzy są na zwolnieniach lekarskich. Mówił, że to zwolnienia od jednego do trzech dni.
"W związku z chorobą egzaminatorów, część egzaminów na prawo jazdy nie odbyła się" - mówił Sarosiek. Ocenił, że jeżeli zwolnienia lekarskie to forma protestu, to - jak podkreślił - egzaminatorzy nie liczą się z osobami, które do tych egzaminów podchodzą.
Kłopoty są także w suwalskim WORD, gdzie z 7 egzaminatorów w poniedziałek do pracy przyszedł tylko jeden. Jak powiedział nam dyrektor suwalskiego ośrodka Grzegorz Wilczyński - w tym przypadku nikt nie przedstawił ani zwolnienia lekarskiego, ani nikt nie poprosił o urlop na żądanie. Z tego powodu trzeba było odwołać większość poniedziałkowych i wtorkowych egzaminów.
Problemów nie ma natomiast w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży, gdzie do pracy przyszli wszyscy zaplanowani do pracy egzaminatorzy.
Jak informują przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP - od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznowili protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać - informują organizatorzy protestu i apelują o spotkanie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.
Egzaminatorzy domagają się m.in. zmiany systemu egzaminowania czy wzrostu minimalnego wynagrodzenia do półtorej średniej krajowej. Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy, egzaminatorzy brali urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.