Radio Białystok | Wiadomości | Suwalczanin zakochał się w kobiecie poznanej w Internecie - stracił ponad 30 tys. zł
Zamiast planów na życie, suwalczanin został z długami. Ponad 30 tysięcy złotych przesłał nieznajomej zakochany mężczyzna, który uwierzył w internetową miłość. Do dziś nie udało się odzyskać pieniędzy, a kontakt z nieznajomą kobietą urwał się.
Mężczyzna poznał na jednym z portali randkowych 35-latkę, która twierdziła, że mieszka w Rosji.
Kobieta przesłała atrakcyjne zdjęcie i przez cztery miesiące często korespondowała z mężczyzną. Dzielili się przeżyciami i snuli wspólne plany. W grudniu zdecydowali razem zamieszkać. Rzekoma Rosjanka potrzebowała pieniędzy na bilet, paszport i wizę. Zakochany mężczyzna, wierząc oszustce, wziął pożyczkę i przesłał jej pieniądze. Po jakimś czasie kobieta napisała do niego, że musi mieć odpowiednią kwotę na koncie, aby rząd pozwolił jej wyjechać z kraju - mówi komisarz Eliza Sawko z suwalskiej policji.
Mężczyzna wziął kolejną pożyczkę, jednak okazało się, że poznanej przez Internet kobiecie potrzebne są kolejne pieniądze.
Okazało się jeszcze, że rzekoma Rosjanka ma do zapłacenia jakąś karę, którą musi uregulować przed wyjazdem. Suwalczanin wziął kolejną pożyczkę i przesłał pieniądze ukochanej. W styczniu kontakt się urwał. Dopiero po jakimś czasie mężczyzna zrozumiał, że został oszukany i zgłosił się na policję. Nieświadomy podstępu suwalczanin stracił ponad 30 tysięcy złotych - dodaje kom. Eliza Sawko.
Podlascy policjanci ostrzegają przed kontaktami z nieznajomymi przez internet. Przypominają, że każda prośba o pieniądze musi być dokładnie zweryfikowana i potwierdzona. W razie wątpliwości proszą o kontakt na numer alarmowy 112.
Policjanci z Moniek podziękowali pracownicy banku w tym mieście, która wstrzymała wypłatę pieniędzy 70-letniej pani. Seniorka padła ofiarą oszustwa, przestępcy przekonali ją, że musi wypłacić 15 tys. zł oszczędności i przekazać rzekomym funkcjonariuszom, by były bezpieczne. Za swoją postawę pracownica banku dostała list gratulacyjny i policyjne gadżety.
Nigdy nie powinniśmy korzystać z niesprawdzonych internetowych aplikacji i programów – przypominają podlascy policjanci. Przekonał się o tym blisko 80-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego, który uwierzył w łatwą inwestycję i szybki zysk.
Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w internecie. Blisko 300 tys. złotych stracił młody mieszkaniec powiatu suwalskiego, który trzykrotnie wpłacał pieniędzy różnym fałszywym firmom m.in. na zakup bitcoinów.
Ponad 21 tys. zł chciał przekazać fałszywym policjantom senior, który uwierzył, że jego oszczędności są zagrożone. Na szczęście w odpowiednim momencie zorientował się, że to oszustwo i poinformował prawdziwych funkcjonariuszy.