Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni przyznali 25 tys. zł z budżetu miasta na zakup specjalnych okularów dla Straży Granicznej
To wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących polsko-białoruskiej granicy. 25 tysięcy złotych przekazali w poniedziałek (29.11) białostoccy radni z budżetu miasta na zakup 56 sztuk okularów chroniących przed działaniem światła laserowego.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu, bo ich zdaniem kwota powinna być zdecydowanie wyższa.
Jak mówiła radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Rzeszewska: "cieszymy się, że w końcu jest jakaś inicjatywa, która pokazuje, ze stoimy murem za polskim mundurem", ale dodawała, tak, jak i przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Henryk Dębowski, że potrzeby są większe: "dlatego składamy poprawkę, by było to 200 tysięcy złotych".
Poprawki - z powodów formalnych - nie głosowano. A jak podkreślała skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska: "te proponowane 25 tysięcy złotych to jest odpowiedź na konkretny wniosek i do niego się przychylamy". Prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski zapewniał jednak, że możliwe będzie przekazanie kolejnej kwoty, jeśli taka prośba ze strony Straży Granicznej się pojawi: "mamy jeszcze sesję 20 grudnia, więc będzie można to zrobić" - mówił.
A na razie ta kwota to 25 tysięcy złotych.
Jeszcze dziś radni Białegostoku mają głosować nad stanowiskiem wspierającym służby mundurowe strzegące polsko - białoruskiej granicy.
To jednak jeden z ostatnich punktów dzisiejszych obrad.
To stanowisko wspierające służby mundurowe strzegące polsko-białoruskiej granicy. O jego przyjęcie do wszystkich radnych zaapelował w niedzielę (28.11) klub Prawa i Sprawiedliwości. Podczas jutrzejszej (29.11) sesji miejskiej nie będzie to jedyny temat związany z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.
Na wczorajszej sesji nie tylko wyrazili swoją solidarność z formacjami broniącymi wschodniej granicy, ale też wprowadzili darmowe przejazdy dla jadących na służbę żołnierzy obrony terytorialnej.
Budowa sieci wodociągowej na kilku ulicach na osiedlach: Wygoda, Zawady i Dojlidy, utworzenie aktywnych przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych i parkingów. To kilka z 30 propozycji, których wpisania do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku chcą radni Prawa i Sprawiedliwości.