Radio Białystok | Wiadomości | Siedem tysięcy odwiedzających w miesiąc od otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru
Około siedmiu tysięcy osób odwiedziło Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania.
Placówkę prezentującą m.in. problematykę deportacji na Wschód, otwarto 17 września.
- Średnio dziennie przychodziło do nas w tym czasie około 270 osób - mówi kierownik działu Wystawy Stałej - Monika Szarejko i dodaje: przyjeżdżają wycieczki nie tylko z całej Polski, ale też z zagranicy; gościliśmy m.in. zwiedzających z Kanady, Nowej Zelandii, Argentyny, a to świadczy o tym, że wieść o otwarciu placówki dotarła bardzo daleko.
Zależy nam na tym, by każda osoba, która do nas przychodzi, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, odkryła tu coś, co zostanie jej w pamięci lub w sercu, a te odwiedziny i opinie z ostatniego miesiąca potwierdzają, że nam się to udaje - podkreśla Szarejko.
Muzeum Pamięci Sybiru mieści się na białostockiej Węglówce. Czynne jest od wtorku do niedzieli. W soboty od 12:30 do 20:00, a w pozostałe dni od 9:30 do 17:00.
Od soboty (18.09) otwarte dla zwiedzających jest Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku - nowa instytucja kultury, która zajmuje się m.in. problematyką deportacji Polaków na Wschód. W sobotę muzeum czynne jest do godz. 23:00.
17 września 2021 roku swe podwoje otworzyło Muzeum Pamięci Sybiru. Po oficjalnych uroczystościach goście wysłuchali koncertu i obejrzeli iluminację na ścianie muzeum.
W piątek (17.09) oficjalnie otwarto Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Jego stała ekspozycja opowiada historię polskiej obecności na Syberii - od carskich zsyłek w głąb Rosji, po represje i zbrodnie sowieckie, w tym deportacje na Wschód.
W Białymstoku zostało w piątek (17.09) oficjalnie otwarte Muzeum Pamięci Sybiru - ogólnopolska instytucja kultury, która ma prezentować m.in. problematykę deportacji na Wschód. W uroczystości wzięli udział Sybiracy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Pierwsi zwiedzający będą mogli oglądać ekspozycję od soboty (18.09).