Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku nie będzie na razie remontu muru otaczającego były cmentarz gettowy
Nie będzie w Białymstoku - przynajmniej na razie - remontu muru otaczającego były cmentarz gettowy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Mur w niektórych miejscach już się zawalił, a w innych pęka i odpada z niego tynk. Stowarzyszenie Miasto Mieszkańców skierowało do prezydenta miasta petycję w sprawie uchronienia tego, co zostało po murze przy ul. Żabiej.
Autorzy petycji liczyli, że prace będą w tym roku. Jednak odpowiedź urzędników nie pozostawia złudzeń. Czytamy w niej m.in., że teraz miasto ogranicza inwestycje do już rozpoczętych i niezbędnych. Dlatego - jak czytamy dalej: "prośba o podjęcie prac zostanie rozpatrzona prawdopodobnie w przyszłym roku".
Cmentarz na terenie getta - w miejscu obecnej ulicy Żabiej w Białymstoku - zlikwidowano na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Po cmentarzu pozostał tylko fragment muru, który go otaczał.
Rozwalający się, zagrażający bezpieczeństwu przechodniów budynek przy ul. 3 Maja 19 w Augustowie zostanie w końcu wyburzony.
Na początku 2023 roku ma być gotowa wyremontowana i zmodernizowana siedziba Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. To ważna inwestycja, na którą pracownicy i miłośnicy teatru czekali niemal 70 lat.
Będzie remont kościoła w Zalesiu w gminie Sidra (powiat sokólski). To najstarszy murowany kościół na Białostocczyźnie.
Lubiany przez białostoczan mural "Wyślij pocztówkę do babci" może zniknąć z wieżowca przy ul. Skłodowskiej nawet na dwa lata. Tyle może potrwać remont budynku, związany z koniecznym dociepleniem, a to jest równoznaczne z zakryciem malowidła.