Radio Białystok | Wiadomości | W Galerii Białostockiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę fotografii pt. "Lęg"

W Galerii Białostockiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę fotografii pt. "Lęg"

autor: Olga Gordiejew

3.06.2021, 13:41, akt. 6.06.2021, 09:00

To próba zatrzymania w kadrze procesu budowania nowych scenicznych światów, spektaklu, ról, emocji. W ramach Dni Sztuki Współczesnej w Galerii Białostockiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę fotografii aktora Tomasza Tyndyka "Lęg".

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew


0:00
0:00
W Galerii Białostockiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę fotografii pt. "Lęg" - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Artysta fotografuje na scenie i podczas prób, żeby się przekonać, czy pozwoli mu to nabrać dystansu i choć przez moment spojrzeć na siebie inaczej. Jednocześnie fotografia staje się formą intensywnego przeżywania własnych pozateatralnych stanów. Uruchomienie fotografii i teatru równocześnie sprawia, że pojawia się trzecia jakość: otwiera się obszar uświadamiania sobie własnych pragnień czy lęków i proces wchodzenia w głąb siebie. Bardzo intymny moment.

Wystawę fotografii Tomasza Tyndyka "Lęg" oglądać możemy do poniedziałku w Foyer kina Forum przy Legionowej. 

| red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku i Łomży można oglądać wystawy IPN-u z okazji 30. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski [zdjęcia]

2.06.2021, 14:37

Przygotowaną przez IPN plenerową wystawę zdjęć i cytatów, które mają w 30. rocznicę tych wydarzeń przypominać o wizycie papieża Jana Pawła II w miastach północno-wschodniej Polski, otwarto w środę (02.06) w Białymstoku. Po południu podobna ekspozycja została otwarta również w Łomży, a w przyszłym tygodniu - w Olsztynie.


Wystawa Wojciecha Pawliczuka "Lignumity" - recenzuje Sebastian Kochaniec

30.05.2021, 12:36

Wystawa w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej w Białymstoku jest retrospekcją ponad 20-letniego okresu twórczości Wojciecha Pawliczuka.


Wystawa prac Tomasza Brańskiego w Książnicy Podlaskiej

30.05.2021, 08:45

Kilka dni temu minęła 115. rocznica urodzin znanej aktorki rodem z Białostocczyzny Nory Ney. Tomasz Brański postanowił, że to dobra okazja, żeby przypomnieć o niej a także o kinach, jakie działały w międzywojennym Białymstoku.


Rozpoczynają się 35. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

28.05.2021, 18:05

Plenerowym pokazem filmu nawiązującego do twórczości Stanisława Lema "Test pilota Pirxa" z 1979 roku rozpocznie w piątek (28.05) wieczorem 35. edycja Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Impreza potrwa do 2 czerwca.





ZNAJDŹ NAS




Wiadukt w Suchowoli, 10.03.2025, fot. Marcin Gliński
REGION
10.03.2025, 14:38, akt. 14:43

Wiadukt koło Suchowoli już otwarty









źródło: stock.adobe.com
WAŻNE!
9.03.2025, 15:59, akt. 16:04

Uwaga! Groźny smog w powietrzu




Krzysztof Nowakowski, fot. Dorota Sokołowska
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 07:43, akt. 08:15

Zmarł Krzysztof Nowakowski




Fotolia.com
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 15:06, akt. 15:12

Ceny mieszkań lekko w dół





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok