Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy urzędnicy chcą ograniczyć liczbę dyrektorów placówek oświatowych w mieście
To rozwiązanie ma dać oszczędności, choć na razie urzędnicy nie podają konkretów. Są plany, by w Białymstoku ograniczyć liczbę dyrektorów placówek oświatowych.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na początek zmiany mają dotyczyć przedszkola i szkoły podstawowej na osiedlu Białostoczek, a także dwóch przedszkoli na Słonecznym Stoku. Na osiedlu Białostoczek chodzi o połączenie w zespół podstawówki nr 42 i przedszkola nr 4 - placówek znajdujących się po dwóch stronach ulicy Sokólskiej.
- Chodzi przede wszystkim o obniżenie kosztów administrowania - mówiła dyrektor Departamentu Edukacji Wiesława Ćwiklińska i wyjaśniała, że po połączeniu będzie jeden dyrektor. Taki też argument przedstawiła w przypadku kolejnego pomysłu: połączenia w zespół dwóch przedszkoli na Słonecznym Stoku: nr 39 mieszczącego się przy ul. Witosa i nr 50 mieszczącego się przy ul. Upalnej. Radna Agnieszka Rzeszewska prosiła o wyliczenia: "konkretnie, ile i na czym będą te oszczędności". Urzędnicy konkretnych kwot na razie nie podali, bo "projekty powstały niedawno i wymagają jeszcze dalszej analizy finansowej".
Z planami urzędników nie zgadza się też radny Paweł Myszkowski. Jak mówi: "z dwóch, czy nawet trzech kotów nie zrobi się tygrysa".
Większość radnych z Komisji Edukacji i Wychowania poparła jednak ten pomysł. Jeśli zgodzi się z tym w poniedziałek (22.02) większość radnych całej Rady Miasta, zmiany w tych placówkach oświatowych obowiązywać będą od 1 września.
W piątek 12 lutego w Podlaskiem z powodu wykrytych zakażeń koronawirusem nauczanie zdalne wprowadzono w 5 szkołach i przedszkolach, a w 13 placówkach wprowadzono rozwiązanie mieszane.
Popularyzowanie wiedzy o historii Białegostoku to główny cel rozstrzygniętego w piątek (19.02) konkursu "Wolność na 102".
Na dwóch największych uczelniach publicznych w regionie zakończyły się zapisy chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wynika z dotychczasowych deklaracji, preparat chce przyjąć ponad połowa uprawnionych.
W poniedziałek (15.02) rozpoczynają się zapisy na szczepienia dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników naukowych uczelni. Przyjmowaniem zgłoszeń zajmują się dyrektorzy placówek i rektorzy, a ze szczepień mogą skorzystać wszyscy pedagodzy, którzy nie ukończyli 65 lat. W Podlaskiem dotyczy to kilkunastu tysięcy osób.