Radio Białystok | Wiadomości | Warsztaty robienia budek lęgowych dla ptaków w podbiałostockim skansenie

Warsztaty robienia budek lęgowych dla ptaków w podbiałostockim skansenie

autor: Olga Gordiejew

6.02.2021, 18:30, akt. 19:00

To już ostatni dzwonek, by zaprosić ptaki na swoje działki i do przydomowych ogródków. By skrzydlaci przyjaciele chcieli nas odwiedzać, musimy przygotować budki lęgowe.

Fot. Monika Kalicka
Fot. Monika Kalicka

Warsztaty robienia takich "ptasich domów" organizuje Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, a dokładnie działający tu Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia - mówi zastępca dyrektora muzeum Beata Matyskiel. Zestawy do produkcji budek lęgowych są już przygotowane.

Żeby zachować bezpieczeństwo w czasie pandemii, zajęcia będą się odbywać w małych, maksymalnie sześcioosobowych grupach.

Pierwsze po długiej przerwie zajęcia edukacyjne w muzeum już w niedzielę (7.02) od 10:00 do 12:00, ale można też wybrać inny termin. Ważne, by budki lęgowe dla ptaków powstały do połowy marca.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zajęcia poprowadzi sokolnik Kamil Borowski, który o ptakach i ich zwyczajach wie wszystko.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą też pospacerować w pięknych zimowych plenerach. Szczegółowe informacje dotyczące zasad zwiedzania w czasie pandemii na stronie internetowej skansenu.



| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zima w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej [zdjęcia]

19.01.2021, 10:32

Zima zawitała do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie - o tej porze roku jest tu jak w bajce.


Para orłów stepowych nową atrakcją Ośrodka Edukacji Ekologicznej Sokolarnia [zdjęcia, wideo]

19.01.2021, 07:42

To ma być nowa atrakcja Ośrodka Edukacji Ekologicznej Sokolarnia działającego przy Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Trafiła tam para orłów stepowych - prosto z warszawskiego ZOO.


Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało "Kolędę na trudny czas"

13.12.2020, 18:40

Z tęsknoty za odwiedzającymi skansen, ale też by umilić wszystkim czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało muzyczny prezent.





ZNAJDŹ NAS




Wiadukt w Suchowoli, 10.03.2025, fot. Marcin Gliński
REGION
10.03.2025, 14:38, akt. 14:43

Wiadukt koło Suchowoli już otwarty









źródło: stock.adobe.com
WAŻNE!
9.03.2025, 15:59, akt. 16:04

Uwaga! Groźny smog w powietrzu




Krzysztof Nowakowski, fot. Dorota Sokołowska
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 07:43, akt. 08:15

Zmarł Krzysztof Nowakowski




Fotolia.com
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 15:06, akt. 15:12

Ceny mieszkań lekko w dół





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok