Radio Białystok | Wiadomości | "Podlasie muralami stoi" - duchowy przewodnik turystyczny
Z pandemicznych spacerów po mieście najpierw powstawały spontaniczne zdjęcia i wpisy na profilu Facebookowym, a po pewnym czasie zrodził się pomysł na książkę "Podlasie muralami stoi".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Street-art zachwyca przechodniów i turystów, którzy podążają szlakiem malowideł na miejskich budynkach. Zainspirował też białostockich kapłanów, którzy najpierw wrzucali zdjęcia i krótkie opisy na portale społecznościowe, a później, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego wydali książkę "Podlasie muralami stoi".
Znajdziemy w niej kilkadziesiąt fotografii lokalnych murali - mówi współautor wydawnictwa dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji ksiądz Kamil Dąbrowski.
Książka "Podlasie muralami stoi" to rodzaj duchowego przewodnika po muralach. Przy 20 wybranych pracach znajdziemy krótkie komentarze. Można ją kupić w siedzibie Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i poprzez sklep internetowy organizacji.
W tej chwili w dolnym kościele Zmartwychwstania w Białymstoku powstaje nowy mural. To będzie komiksowa opowieść o życiu Ojca Pio.
Jak trafiać do ludzi, zwłaszcza tych młodych i zbuntowanych? Pomysł na to znalazł ksiądz Adam Anuszkiewicz, katecheta, egzorcysta, kapelan zakładu poprawczego w Białymstoku i raper.
Dziesięć murali, wybranych przez białostoczan, w drobiazgowym opisie z audiodeskrypcją. Już niebawem będziemy mogli obejrzeć specjalne filmy udostępniające białostocki street art osobom z niepełnosprawnością wzroku.
Malarsko oddane zdjęcie babci Gieni - mural na ścianie wieżowca przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku można było podziwiać przez ostanie parę lat. Jednak trwa remont budynku należącego do Urzędu Marszałkowskiego i malowidło zakrywa warstwa ocieplenia. Władze obiecują, że mural "Wyślij pocztówkę do babci" wróci na swoje miejsce.