Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w regionie - Festiwal Teatralny "LasFest", warsztaty z efektywnej komunikacji i spotkanie z Mirosławem Tryczykiem
W Siedlisku Kultury Solniki 44 rozpoczyna się we wtorek (11.08) Festiwal Teatralny "LasFest". Impreza, której organizatorami są członkowie Grupy Coincidentia, będzie trwał do soboty.
Czas na Festiwal Teatralny "LasFest"
W tegorocznym programie imprezy pojawią się mroczne eksperymenty teatralne, poetyckie spektakle i kontemplacje nocnego nieba zdobionego deszczem perseidów, będzie muzyka łącząca w sobie dzikość z harmonią, oraz nowość... leśne kino.
Rozpoczyna się Festiwal Teatralny "LasFest" w Solnikach
Jak zapewnia dyrektor "LasFest" Dagmara Sowa z Grupy Coincidentia "Będzie to spotkanie ze sztuką o wysokiej randze, która pomimo swej siły, drapieżności, piękna i subtelności pozostaje skryta w rozmaitych +twórczych lasach+ - miejscach, z których się wywodzi i z których co jakiś czas się wyłania, prezentuje, zachwyca, by za chwilę zaszyć się z powrotem w swym naturalnym środowisku."
Dziś o 20:00 zobaczymy spektakl "The Monstrum Band" Grupy Coincidentia i kieleckiego Teatru Kubuś, to będzie pożegnanie z tym tytułem.
We czwartek Tadeusz Wierzbicki pokaże "Studnie światła", a później zaplanowano "Noc Perseidów" (nocny spektakl spadających gwiazd z muzyką na żywo w wykonaniu tria Nagnajewicz/Jurčo/Skorupski) i pokaz "Oddaleńcy" w wykonaniu Sakowicza i Cempury. Zaplanowano też w cyklu "Las Móvi" leśny pokaz filmów krótkometrażowych oraz koncert "Tymański/Ciechowski", podczas którego Tymon Tymański wykona piosenki Grzegorza Ciechowskiego.
Więcej informacji i dokładny program "LasFestu" pod adresem: www.facebook.com/LasFest.Solniki44.
Warsztaty z efektywnej komunikacji
Książnica Podlaska proponuje warsztaty z "Efektywnej komunikacji w sieci, czyli co zrobić, żeby ktoś nas usłyszał".
Na fanpage Książnicy na Facebooku, prezentowany będzie cykl czterech spotkań warsztatowych.
Tematem spotkań będą głównie zagadnienia związane z komunikacją w mediach społecznościowych i szeroko rozumianej sieci, m.in.:
- Czym właściwie są media społecznościowe?
- Gdzie oraz w jaki sposób możemy się komunikować?
- Jak określać cel naszego przekazu?
- Czym jest spójna komunikacja wizualna?
- Jak dobierać odpowiednią grupę docelową do naszego przekazu?
- Co zrobić, by nie zniknąć w erze scrollowania?
- Trendy i przyszłość komunikacji.
Warsztaty przygotowała Marta Molska - socjolog, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.
Pierwsze spotkanie już dziś (11 sierpnia 2020) o 10:00. Kolejne: 14 sierpnia, 18 sierpnia i 21 sierpnia, zawsze o 10:00.
Warsztaty odbywają się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci".
Spotkanie z Mirosławem Tryczykiem z Klubie Fama
A już jutro w Klubie Fama Białostockiego Ośrodka Kultury spotkanie z Mirosławem Tryczykiem, autorem książki "Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć".
Mirosław Tryczyk odkrył, że jego dziadek, ten sam, któremu uwielbiał siadać na kolanach, uwikłany był w zbrodnie na niewinnych osobach. Jak się uporać z taką prawdą?
Zdecydował, że skoro dziadkowie brali udział w zbrodniach, a rodzice milczeli, to wnuki muszą o tym opowiedzieć, by ich dzieci tego nie powtórzyły.
Autor rusza w Polskę śladem osób sobie podobnych. Które odkryły grzechy przodków i szukają języka, by o nich opowiedzieć. Trudno przyznać się do tego, że nie radzimy sobie z prawdą o naszej historii, o naszych najbliższych. Jak kochać tych, którzy zabijali?
"Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć" to książka o ludziach, którzy mają odwagę pamiętać i nie chcą już milczeć.
Początek spotkania jutro (12.08) o 18:00 w Klubie Fama, przy ul. Legionowej 5.
Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji telefonicznej (tel. 85 746 13 24) lub mailowej (e-mail: e.puczynska@bok.bialystok.pl).