Radio Białystok | Wiadomości | Pierwszy niewirtualny bieg organizowany w czasie pandemii w Białymstoku
Wydarzenie ma upamiętnić Marcina Gogola, nauczyciela i sportowca z Baciut, który zginął tragicznie podczas wyprawy rowerowej.
Marcin Gogol wyruszył na początku lipca rowerem, podobnie jak przed rokiem, by objechać tym razem zachodnią część Polski. Dotarł na Dolny Śląsk do miasta Bolesławiec, gdzie na przejściu dla pieszych, przeprowadzając rower, został potrącony przez kierowcę tira. Obrażenia były na tyle poważne, że dwa dni później zmarł w szpitalu. Duża szkoda tutaj dla środowiska biegowego. Był osobą znaną i sympatyczną, wśród uczniów bardzo lubianą, propagator aktywności fizycznej. Smutno i brak jego osoby
- mówi organizator biegu Krzysztof Skowera.
Przyjaciele i liczni znajomi postanowili uhonorować tragicznie zmarłego kolegę, w oryginalny sposób.
Robimy bieg jego pamięci, 2 tygodnie po śmierci tydzień po pogrzebie. Mam nadzieję, że bieg będzie kontynuowany, że ta edycja już pierwsza doczeka się całkiem niezłej frekwencji. Każdy będzie mógł dołączyć, nie tylko i wyłącznie go wspomnieć, ale przy okazji biegowo się pobawić. Trasa miła i przyjemna, jest w zasięgu każdego. Start i meta w Rezerwacie Las Zwierzyniecki
- dodaje Krzysztof Skowera.
Start w niedzielę (2.08) o 7:30 w Lesie Zwierzynieckim, w pobliżu kładki.
Bieg będzie rozegrany na wzór tzw. australijskiego wyścigu kolarskiego. Rywalizacja będzie przebiegać na kilometrowej pętli.
Pierwsze okrążenie - to runda honorowa. Podczas każdego kolejnego kilku zawodników, którzy przybiegną jako ostatni odpadanie z dalszej rywalizacji, i tak aż do finału.
W zawodach może wziąć udział stu uczestników. Wciąż można się jeszcze zapisać na stronie internetowej.
Zaplanowany na 18 października 21. PKO Poznań Maraton z powodu pandemii koronawirusa został przełożony na przyszły rok - poinformowali w środę (29.07) organizatorzy zawodów. Do biegu zapisało się ponad 1700 zawodników.
Biegacze podkreślają, że tęsknią za rywalizacją w masowych biegach ulicznych. Jednak z ich organizacją w czasie pandemii jest ogromny problem.
W całej Polsce magazyny w centrach krwiodawstwa są na wyczerpaniu zapasów. W Podlaskiem na pomoc ruszają biegacze.
Pandemia nie przeszkodziła biegaczom w pomaganiu innym. Mimo ograniczeń epidemicznych około tysiąca biegaczy wystartowało w wirtualnej sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden.
Chcemy pomóc innym na przekór pandemii. Sześcioosobowa reprezentacja Polskiego Radia Białystok biegła w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden organizowanej przez Fundację Białystok Biega.
Po sukcesie wirtualnego półmaratonu postanowili pójść za ciosem. Fundacja Białystok Biega w czerwcu zorganizuje wirtualną sztafetę Electrum Ekiden. Prezes fundacji Grzegorz Kuczyński chciałby, aby była to ogólnopolska impreza.