Radio Białystok | Wiadomości | Szpital MSWiA w Białymstoku wznawia przyjmowanie pacjentów w normalnym trybie
Po ponad półtora miesięcznej przerwie pracę rozpoczną na razie 3 oddziały.
W czwartek (4.06) pierwszych kilku pacjentów przyjmie oddział geriatrii. Jest tam 17 łóżek, na których rocznie (przed epidemią koronawirusa) leczonych było pół tysiąca pacjentów, głównie ponad 80-letnich.
W weekend natomiast - jak informuje dyrektor Alicja Skindzielewska - przyjętych będzie po kilku pacjentów na oddziały: ortopedyczny i urologiczny. Chorzy będą mieć zrobione testy na obecność koronawirusa i w przypadku negatywnego wyniku, w poniedziałek (8.06) będą mieć już zabiegi.
Szpital MSWiA przestał być jednoimienną placówką zakaźną w poniedziałek (1.06). Ma dziewięć oddziałów, na których rocznie leczonych było blisko 8 tysięcy chorych z Podlasia, ale również województw ościennych.
Przed wznowieniem planowych zabiegów wszystkie pomieszczenia zostały zdezynfekowane, a około trzystu pracowników miało testy na obecność COVID-19, niektóre osoby nawet kilka razy.
Dyrektor ma nadzieję, że w tym miesiącu planowe zabiegi będą realizowane w takim stopniu, w jakim były przed zmianą szpitala MSWiA w szpital jednoimienny, a to nastąpiło w połowie kwietnia.
Alicja Skindzielewska przypomina, że poradnie szpitala i gabinety lekarzy rodzinnych pracowały i cały czas pracują. Zaznacza, że w placówce obowiązuje odpowiedni reżim sanitarny. W szpitalu MSWiA jest około 160 łóżek.
Dzięki sprzedaży swoich ubrań mogą pomóc placówkom z naszego regionu w walce z epidemią. Liderki "Ery Nowych Kobiet" dzięki akcji "Szanuj szafę" zebrały 4 tys. zł.
Do piątku (5.06) wstrzymane są przyjęcia na część Oddziału Onkologii Klinicznej Białostockiego Centrum Onkologii. Okazało się, że u jednej z wypisanych w poniedziałek do domu pacjentek stwierdzono zakażenie koronawirusem.
W połowie marca placówka została przemianowana na jednoimienny szpital zakaźny dla chorych dodatkowo zarażonych koronawirusem. Działające przy szpitalu poradnie z dnia na dzień zamknięte zostały dla pacjentów.