Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - wystawy, dokumentowanie czasu pandemii
Łomżyniakom polecamy wspólne tworzenie "Wirtualnej Galerii Fotograficznej", a jeśli ktoś chce uporządkować swoje zdjęcia - wirtualny poradnik prosto z Centrum Zamenhofa.
Muzeum Narodowe w Krakowie proponuje online #TyDzieńMuzeum! Do piątku codziennie możemy uczestniczyć w muzealnych quizach, specjalnych projekcjach filmów poświęconych wystawom, możemy też słuchać opowieści o sztuce, które przygotowała Minerva - Justyna Stasiek-Harabin autorka jednego z najlepszych blogów o sztuce w Polsce! Popatrzymy na skarby polskiej sztuki #okiemMinervy!
Link do tych wydarzeń: https://www.facebook.com/events/680252955872723/
W tym roku przypada 40 rocznica Brańskich Dni Kultury, ale imprezy masowej prawdopodobnie nie będzie można zorganizować. Dlatego powstał nowy pomysł, by stworzyć wirtualny album starych zdjęć. Do tworzenia tego projektu Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku zaprasza mieszkańców i prosi o udostępnianie prywatnych zdjęć z dni miasta. Akcja „zbieramy zdjęcia” potrwa do 31 maja 2020 roku. Informacje o sposobie przesyłania pod numerem telefonu: 85 7375 361.
Galeria Pod Arkadami w Łomży zaprasza wszystkich do wspólnego tworzenia "Wirtualnej Galerii Fotograficznej", w której prezentowane by były zdjęcia pokazujące jak wygląda życie w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. Prosi mieszkańców, by pokazali, jak spędzają czas w domach, na spacerach czy w pracy. Zdjęcia wykonane aparatem lub komórką można przesyłać pod adresem: galeriapa@mdk.lomza.pl
Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na stronie i fb Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Działalność "Wirtualnej Galerii Fotografii" zwieńczy wystawa w realu prezentująca najciekawsze fotografie. Wystawa planowana jest w okresie letnim w Miejskim Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych.
Natomiast jeśli ktoś chce zrobić porządek ze swoimi domowymi zdjęciami, a może marzy się komuś album rodzinny, żeby był estetyczny, przejrzysty i uporządkowany w logiczny sposób? Jak to zrobić – dowiemy się z poradnika przygotowanego przez Magdalenę Płońską - graficzkę w Białostockim Ośrodku Kultury i pracownicę ASP w Katowicach.
Pierwsza część poradnika dostępna jest tutaj.
I na koniec polecamy witrynę, na której każdy będzie mógł znaleźć zdigitalizowane prace Hieronima Boscha w niebywale wysokiej rozdzielczości. To projekt jednego z profesorów Uniwersytetu Amsterdamskiego i pracownika Rijksmuseum (Muzeum Narodowego w Amsterdamie), wraz ze współpracownikami stworzył witrynę, Obrazy są w pełni interaktywne – można przybliżyć interesujący nas fragment do takiego stopnia, że zobaczymy nawet pojedyncze pęknięcia warstw farby.