Radio Białystok | Wiadomości | Nauczanie zdalne na uczelniach - na niektórych kierunkach sama teoria nie wystarczy
autor: Marcelina Markowska
To nowa sytuacja zarówno dla studentów jak i wykładowców. Większość uczelni, na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych z powodu epidemii koronawirusa, wprowadziła nauczanie zdalne.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na platformach e-learningowych wykładowcy umieszczają m.in. prezentacje i notatki z wykładów, prowadzą zajęcia. Jednak na niektórych kierunkach sama teoria nie wystarczy - mówią studentki II roku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Zajęcia dydaktyczne w szkołach i na uczelniach zdalnie odbywać się będą do 24 maja włącznie.
Nowe metody leczenia chorób cywilizacyjnych chce wypracować Uniwersytet Medyczny w Białymstoku z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji. Na swój program rozwoju uczelnia dostała od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 50 mln zł w formie obligacji Skarbu Państwa.
O tym projekcie, który powstał w czasach pandemii, już na naszej antenie wspominaliśmy. Chodzi o zachęcenie studentów polskich uczelni do rozwijania swoich prawdziwych pasji.
Od kilku do kilkunastu godzin dziennie pracują studenci białostockich uczelni w różnych placówkach medycznych w regionie. To osoby, które zgłosiły się jako wolontariusze, by pomóc w walce z epidemią koronawirusa.