Radio Białystok | Wiadomości | MZ: 69 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nie ma nowych w Podlaskiem
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (5.04) popołudniu o kolejnych 69 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 15 kolejnych zgonach. W poniedziałek nie było potwierdzonych nowych przypadków zachorowania w województwie podlaskim.
W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 14 006 zakażeń koronawirusem. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło 698 osób, a 4095 osób wyzdrowiało.
Mamy 69 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), podkarpackiego (7), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) May 4, 2020
Nowi ozdrowieńcy w Podlaskiem
Wojewoda podlaski i sanepid poinformowały o kolejnych 11 osobach z regionu, które wyzdrowiały z COVID-19. To: dwie kobiety w sile wieku, starsza kobieta i dwie młode kobiety z powiatu bielskiego, starszy mężczyzna, dziecko i młoda kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu zambrowskiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu siemiatyckiego.
W sumie w województwie podlaskim wyzdrowiało do tej pory 210 osób, a łącznie jest 378 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.
Pacjenci po operacjach i cierpiący na dolegliwości bólowe od poniedziałku (4.05) mogą korzystać z rehabilitacji leczniczej. Nie dotyczy to gabinetów masażu, które nadal pozostają zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.
Podlaskie szpitale powoli i z dużą ostrożnością wznawiają przyjmowanie pacjentów na zabiegi planowe. Przyjęcia zawiesiły w marcu z powodu epidemii koronawirusa.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o 244 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, łącznie jest ich 13 937. Resort podał, że nie żyje 5 kolejnych osób, w sumie zanotowano 683 zgony.
Planowe przyjęcia w USK w związku z epidemią koronawirusa zawieszono półtora miesiąca temu. Od tego czasu przyjmowano jedynie chorych w stanie zagrożenia życia, a także z podejrzeniem lub rozpoznaniem choroby onkologicznej.