Radio Białystok | Wiadomości | Uczestników projektu "Bony na szkolenie" czekają zmiany
Biuro czynne krócej, a do tego wstrzymane podpisywanie nowych umów. Takie zmiany dotyczą obecnych i przyszłych uczestników realizowanego m.in. w Białymstoku, projektu "Bony na szkolenie".
- Aby uniknąć zgromadzenia dużej liczby osób, nowe umowy nie będą podpisywane, a różne instytucje szkoleniowe już zmieniają harmonogramy, by kursy, szkolenia i studia można było uruchomić po odwołaniu zagrożenia epidemicznego - mówi zastępca prezydenta miasta - Rafał Rudnicki.
Bony na szkolenie to dofinansowanie - nawet do 15 tys. zł - różnego rodzaju kursów m.in. zawodowych, językowych i studiów podyplomowych. Projekt ten trwa od ponad dwóch lat i cieszy się dużym zainteresowaniem.
Osoby, które już ukończyły swoje kursy czy studia i muszą donieść dokumenty, mogą nadal przychodzić do biura przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku, ale teraz czynne jest ono krócej, bo od 8:00 do 16:00.
Urzędnicy zapewniają jednak, że jeśli ktoś dostarczy dokumenty po terminie, to w związku z obecną sytuacją nie poniesie żadnych konsekwencji.
Związane to jest z zagrożeniem koronawirusem.
Specjalne plakaty i własne ogłoszenia z numerami telefonów do osób, które mogą pomóc np. w drobnych zakupach czy wyprowadzeniu psa, pojawiają się na klatkach schodowych, powstała też specjalna grupa w mediach społecznościowych - tak białostoczanie chcą pomagać sąsiadom w czasie epidemii koronawirusa.
Miasto Białystok nie planuje na razie zawieszenia poboru opłat w strefie płatnego parkowania - poinformował w poniedziałek (16.03) prezydent Tadeusz Truskolaski odpowiadając na pytania internautów podczas konferencji prasowej. Zaznaczył, że taka decyzja to kompetencja radnych, a nie magistratu.
Chcą pomóc lekarzom i pielęgniarkom w trudnej sytuacji. Białostoccy restauratorzy, którzy z powodu epidemii koronawirusa i odgórnych ograniczeń musieli zamknąć lokale, za darmo dostarczają posiłki pracownikom służby zdrowia.