Radio Białystok | Wiadomości | SOR pracuje normalnie i będzie dalej pracować - zapewnia rzecznik USK w Białymstoku
Szpitalny Oddział Ratunkowy pracuje normalnie i będzie dalej pracować - zapewnia rzecznik USK w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk.
29 lekarzy SOR-u złożyło właśnie miesięczne wypowiedzenia z pracy. Szpital powiadomił już o tym NFZ.
Lekarze chcą zmian w organizacji pracy na oddziale i zwiększenia zatrudnienia. Od dawna informują dyrekcję o swoich problemach. Większej liczby pracowników na SOR-ze domagają się także pielęgniarki.
O sytuacji w placówce z dyrektorem USK Markiem Karpem rozmawia Lech Pilarski.
Jak zapewnia rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, dyrektor rozmawia z różnymi grupami zawodowymi, w tym także z lekarzami z SOR, z chirurgami dyżurującymi na SOR czy radiologami. Rozmowy dotyczą m.in. warunków i zasad wynagradzania za pracę.
Na SOR-ze w USK zatrudnionych jest 38 lekarzy, 50 pielęgniarek i 23 ratowników medycznych.
Wiosną, gdy zakończy się remont oddziału neurologii, w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku znów będą 92 łóżka dla pacjentów z chorobami neurologicznymi - poinformowano we wtorek (21.01) na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Obecnie jest ich o połowę mniej.
Podlaski NFZ zaapelował do samorządów i szpitali w regionie, by tworzyły nowe miejsca opieki nad pacjentami z chorobami neurologicznymi na oddziałach neurologicznych z pododdziałami udarowymi. W regionie brakuje takich miejsc i lekarzy neurologów.
Najnowocześniejsze urządzenie do masażu serca sfinansują Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży władze miasta.
Szybsza diagnostyka i leczenie pacjentów chorych na raka ma być rezultatem tzw. pilotażu koordynowanej opieki onkologicznej, który rozpoczął się w województwie podlaskim. Prowadzi go Białostockie Centrum Onkologii (BCO) we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.