Radio Białystok | Wiadomości | Podlaski producent robotów edukacyjnych Photon podpisał umowę z Microsoftem
Firma z Białegostoku będzie współpracować ze światowym gigantem.
Pochodzący z Podlasia producent robotów edukacyjnych - Photon Entertainment podpisał umowę z Microsoftem. Został oficjalnym partnerem jednego z największych na świecie przedsiębiorstw z branży informatycznej w programie wspierania rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej.
Jak to się stało, że firma z jedynie kilkuletnim doświadczeniem porozumiała się z międzynarodową korporacją?
Historycznie wywodzimy się z Microsoftu. Photon wygrał kiedyś studencki konkurs "Microsoft Imagine Cup". Cały czas utrzymujemy pewną relację, także tworząc produkty w oparciu o technologię Microsoftu. Dzięki temu, że zostaliśmy włączeni do ich międzynarodowej sieci, dostaniemy wsparcie w ekspansji międzynarodowej. Pomagają nam wejść m.in. na rynki Bułgarii i Singapuru
- wyjaśnia prezes Photon Entertainment Marcin Joka.
Podkreśla, że obie strony korzystają na tej umowie. Photon korzysta z technologii Microsoftu. Microsoft z kolei zarabia coraz więcej, gdy Photon zyskuje na popularności.
Robot edukacyjny Photon służy do nauki programowania. Teraz białostocka firma, wspólnie z Microsoftem idzie o krok dalej.
Opracowaliśmy nową technologię - w jaki sposób uczyć dzieci i nauczycieli podstaw sztucznej inteligencji: do czego służy, jakie niesie korzyści i zagrożenia, jak ją zaprogramować i wykorzystać do swoich celów. Polska jest teraz liderem na świecie jeżeli chodzi o tego typu rozwiązania
- przekonuje Marcin Joka.
Firma z Białegostoku eksportuje Photona do 16 krajów świata m.in. do USA cz Chin.
Wielokrotnie nagradzany polski robot edukacyjny Photon będzie sprzedawany w Ameryce Północnej i Chinach - start-up założony przez absolwentów Politechniki Białostockiej podpisał właśnie umowę z amerykańskim dystrybutorem, który zajmuje się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w edukacji.
Prezydent RP powołał go do Rady ds. Przedsiębiorczości. - Odbieram to jako jeden z największych zaszczytów w mojej dotychczasowej karierze zawodowej. Tym bardziej będę starał się jak najwięcej wnieść, a nie być biernym uczestnikiem posiedzeń.
Twórcy "elektronicznej przypominajki" - systemu powiadomień Anima, która może być wykorzystywana w domu i biurze, chcą na jej komercjalizację zdobyć pieniądze na platformie crowfundingowej Kickstarter. W poniedziałek (29.10) rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.