Radio Białystok | Wiadomości | Jak stworzyć nowoczesną szkołę? Białostoccy nauczyciele debatowali o tzw. "szkołach realnych"
W liceach uczniowie mogą mieć więcej swobody w kształtowaniu swojej edukacji, a przedmioty mogą bardziej odpowiadać ich zainteresowaniom, a w konsekwencji także i pracodawcom. Kilkudziesięciu nauczycieli spotkało się w Białymstoku by rozmawiać o sposobach stworzenia nowoczesnej szkoły odbiegającej od klasycznego schematu nauczania.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Przykładem mogą być działające w Warszawie szkoły realne, które wkrótce będą funkcjonowały także i w Białymstoku. Chodzi o dostarczenie uczniom przydatnej wiedzy praktycznej – mówi twórczyni Białostockiej Szkoły Realnej Marta Małecka-Dobrogowska.
Dotychczas najbardziej znaną szkołą działającą w tym modelu jest warszawska Bednarska Szkoła Realna. Jak mówi jej uczeń Wojciech Kubiak - to całkowicie nowa przestrzeń do nauki, która pozwala na realizację pasji.
Pierwsze szkoły realne w Europie zakładano już w XVIII wieku. W swoich programach w przeważającym stopniu uwzględniały praktyczne przygotowanie uczniów do życia w odróżnieniu od klasycznych szkół oferujących bardziej teoretyczną wiedzę.
Z tej okazji w placówce im. Aleksandry Piłsudskiej, odbyły się w piątek (8.11) uroczystości, w których wzięli udział przedstawiciele władz miasta, a także byli i obecni nauczyciele, dyrektorzy i uczniowie tej placówki.
Przez kilka miesięcy szkolili się, brali udział w warsztatach i spierali ze sobą dla dobra swojego miasta - w Łomży zakończył się program Szkoła Liderów Miast.
Z inicjatywą "Listopad z pozytywną uwagą w dzienniczku" wyszli uczniowie jednej z warszawskich podstawówek.
Odśpiewanie w szkołach w Polsce hymnu narodowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu" to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa – powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
To pieniądze na dodatkowe lekcje językowe, podnoszenie kwalifikacji, ale też na dodatkowy sprzęt. Przedstawiciele dwóch białostockich szkół podpisali w środę (06.11) z marszałkiem województwa podlaskiego umowy na współfinansowanie projektów dotyczących kształcenia zawodowego.