Radio Białystok | Wiadomości | Białystok i Suwałki na znaczkach Poczty Polskiej
Białystok i Suwałki są wśród nowej kolekcji sześciu znaczków pocztowych wydanych z okazji 11 Listopada.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Narodowe Święto Niepodległości znaczki z wizerunkami Białegostoku i Suwałk wchodzą do obiegu i można je będzie naklejać na koperty.
Są utrzymane w brązowo-żółtej kolorystyce, przypominają postaci i zdarzenia z pierwszych dni niepodległości w 1918 roku i są poszukiwane przez kolekcjonerów - mówi Hanna Czaczkowska z Urzędu Pocztowego przy Warszawskiej w Białymstoku.
Na kopercie możemy przyklejać także znaczki, które sami zaprojektowaliśmy. Poczta Polska wprowadziła usługę "Mój znaczek", który może przedstawiać zdjęcie, napis lub logo firmy.
- Można z nim wysyłać zarówno korespondencję firmową jak i zaproszenie na ślub lub inną ważną uroczystość - przypomina kolekcjoner Franciszek Skrypko.
Na jednym ze znaczków jest m.in. Mieczysław Wroczyński. To weteran wojny 1939 r. oraz Powstania Warszawskiego, miesiąc temu skończył sto lat. Z tej okazji Poczta Polska wprowadziła do obiegu okolicznościowe znaczki i karty pocztowe Poczty Polskiej z jego wizerunkiem.
Studenci Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku zapraszają na koncert "Śpiewajmy Polsce..."
Wystawy, warsztaty dla dzieci, spacer historyczny - to propozycje, które z okazji Święta Niepodległości przygotowało Muzeum Wojska w Białymstoku.
Do aktywnego spędzania czasu w Święto Niepodległości zachęcają pracownicy Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Około 1,7 tys. osób wzięło udział w imprezie pod hasłem "Biegnę dla Niepodległej" w Białymstoku. To bieg uliczny, który w tym roku ma również upamiętniać stulecie odzyskania niepodległości przez Białystok - co miało miejsce w lutym 1919 roku.