Radio Białystok | Wiadomości | Szpital wojewódzki w Białymstoku - jako pierwszy w regionie - przeprowadzi tego typu operację szczęki
Szpital wojewódzki w Białymstoku - jako pierwszy w regionie - dołącza do innych placówek w Polsce, które będą robić tego typu operacje. Lekarze wszczepią obustronnie indywidualnie zaprojektowane implanty stawów skroniowo-żuchwowych 23-letniemu pacjentowi.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Zabieg jest niezbędny, bo Mateusz ma coraz większe trudności z otwieraniem ust, po wypadku którego doznał 2 lata temu.
Lekarze zoperują 23-latka jutro. Zabieg jest niezbędny, bo za rok pacjent mógłby już w ogóle nie otwierać ust. Specjalne implanty, które pomogą żyć Mateuszowi wykonała białostocka firma CHM.
Szpital wojewódzki w Białymstoku dołączy do kilku innych ośrodków w Polsce, które będą robić tego rodzaju zabiegi - mówi szef oddziału otolaryngologii Bogdan Łazarczyk.
Po kilkutygodniowej rehabilitacji po operacji 23-latek powinien wrócić do zdrowia.
Dyrektor szpitala w Bielsku Podlaskim Bożena Grotowicz nie zgadza się z ustaleniami kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącej zamówień szpitala na implanty i endoprotezy, i odmówiła podpisania protokołu kontroli.
Pierwszą w Polsce operację wszczepienia nowego rodzaju stentgraftu, czyli specjalnej protezy do zabezpieczania tętniaków aorty, przeprowadzili lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Pierwszą w Polsce operację bez usztywniania kręgosłupa u dziecka ze skoliozą przeprowadzono w poniedziałek (25.03) w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Metoda ta pozwala w sześć tygodni wrócić pacjentowi do aktywności fizycznej.