Radio Białystok | Wiadomości | Czy w Czeremsze będzie wytwarzany węgiel drzewny z podkładów kolejowych? Mieszkańcy miejscowości protestują
Szkodliwa dla otoczenia, wielka spalarnia podkładów kolejowych, czy innowacyjny projekt, dzięki któremu można będzie produkować instalacje do ich przeróbki na przemysłowy węgiel drzewny? Co kryje się za projektem, który może być realizowany w najbliższym czasie w Nasycalni Podkładów Kolejowych w Czeremsze?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To pytanie nurtuje wielu mieszkańców tej miejscowości. Nasycalnia złożyła wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a po ogłoszeniu planów zakładu do wójta gminy wpłynęło już kilkaset podpisów z protestem.
O tym, czy projekt Nasycalni Podkładów Kolejowych otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego możemy dowiedzieć się już w najbliższych dniach. Problemem o skali ogólnokrajowej pozostają zużyte drewniane podkłady kolejowe, które powinny być poddane utylizacji.
Ta inwestycja w okolicach Hajnówki wzbudza duże emocje . Firma Bella28Q ze Śląska chce uruchomić na terenie prywatnym koło Dubicz Osocznych zakład pirolizy opon. Ma on beztlenowo spalać około 14 tysięcy ton opon rocznie. Mieszkańcy wsi i okolic protestują i nie kryją oburzenia.
Protest z podpisami ponad tysiąca przeciwników zmiany nazwy ul. majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" trafił w piątek do biura Rady Miasta Białystok. To reakcja na plany klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą zmiany patrona, nadanego w 2018 roku.
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w podbiałostockich Hryniewiczach musi przyjmować więcej śmieci, a ich większa ilość nie będzie bardziej uciążliwa dla sąsiedztwa – przekonują władze spółki.
Pomogły podpisy pasażerów, a także wsparcie parlamentarzystów i samorządowców.