Radio Białystok | Wiadomości | Fakty i mity na temat szczepionek - konferencja naukowa w Białymstoku
W ostatnich latach wokół szczepień narosło wiele kontrowersji. Chcą to zmienić organizatorzy białostockiej konferencji "Szczepienia-aspekty naukowe, społeczne i prawne".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W sobotniej (6.04) konferencji w Białymstoku wzięli udział eksperci z dziedziny medycyny, farmacji i prawa. Konferencja ma na celu wyjaśnienie najważniejszych wątpliwości związanych z tematyką szczepień.
- Szczepienia nie powodują autyzmu, unikanie ich jest nieodpowiedzialne - przekonują studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Konferencję "Szczepienia-aspekty naukowe, społeczne i prawne" na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB współorganizują studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku działający w białostockim oddziale IFMSA-Poland oraz w organizacji "Młoda Farmacja".
Z tym problemem przyszli do nas rodzice. W ćwiczeniach do przyrody do klasy czwartej szkoły podstawowej zaskoczyło ich pytanie o choroby, przed którymi chronią zastosowane u ich dzieci szczepionki.
W Suwałkach wzrasta zachorowalność na odrę. Tylko od stycznia, odnotowano niemal 40 przypadków podejrzenia tej zakaźnej choroby - wyjaśnia Joanna Dyczewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach.
Białostocka lekarz wspierająca ruchy domagające się zniesienia obowiązkowych szczepień nie naruszyła etyki lekarskiej. Tak uznał Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, który analizował medialne wypowiedzi lekarz.
Tylko w styczniu wirusy grypy i grypopodobne stwierdzono u ponad 15 tysięcy osób w naszym regionie.
Z jednej strony rośnie liczba osób mających wątpliwości dotyczące zakresu szczepień i ich skutków. A z drugiej wzmaga się nacisk administracyjny i medialny w kierunku egzekwowania obowiązku szczepiennego.