Radio Białystok | Wiadomości | Turyści mogą już korzystać z całej kładki Śliwno-Waniewo
Przez ostatnie tygodnie nie można było na nią wejść od strony Waniewa, mimo że od Śliwna Narwiański Park Narodowy odremontował ponad kilkometrowy odcinek i turyści mogli już tamtędy chodzić.
Właściciele pomostu, Narwiański Park Narodowy i gmina Sokoły nie dogadali się w sprawie remontu kładki w jednym terminie. Od strony Waniewa pomost straszył turystów, było tam niebezpiecznie i ostatecznie zamknięto wejście.
Gmina Sokoły wykonała już niezbędne prace i znów turyści mogą suchą stopą pokonać Narew na odcinku Śliwno - Waniewo.
- Naprawiliśmy spróchniałe deski i położyliśmy na kładkę specjalne płyty. Uważam, że to jest świetne rozwiązanie - mówi wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski.
Deski i płyty są wodoodporne, antypoślizgowe.
Ponad półtora kilometrowy pomost na Narwi z przeprawami czyli kładka Śliwno - Waniewo przyciąga tysiące miłośników przyrody. Jest tak skonstruowana by ułatwić korzystanie z niego nawet przy bardzo wysokim poziomie wód. Atrakcją są nie tylko przeprawy tratwą, ale także przejścia dla zwierząt czy wieża widokowa.
Turyści nie mogą korzystać w pełni z odremontowanej niedawno kładki Śliwno-Waniewo.
Łączy ze sobą dwie gminy (Sokoły i Choroszcz) i dwa powiaty (wysokomazowiecki i białostocki). Kładka Waniewo-Śliwno, po rocznej przerwie znów zostaje udostępniona turystom.
Most na Rospudzie jest niebezpieczny i kiedyś dojdzie tam do tragedii — przestrzegają mieszkańcy Filipowa, którzy chcą budowy w pobliżu kładki. Gminy nie stać jednak na tak kosztowne przedsięwzięcie.
Ławostół solarny to nowy element infrastruktury turystycznej. Zadaszona ławka nie tylko służy do odpoczynku, ale dzięki zamontowanym panelom fotowoltaicznym, można też naładować tam telefon i inne urządzenia mobilne.