Radio Białystok | Wiadomości | Mamrot: Odra postawiła nam trudne warunki

Mamrot: Odra postawiła nam trudne warunki

12.03.2019, 20:42, akt. 21:36

Jagiellonia wygrała ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z Odrą Opole 2:0.

Mariusz Rumak i Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: najważniejszy jest teraz mecz z Koroną Kielce

Trener Jagiellonii przyznał, że ostatnie wyniki miały wpływ na pewność siebie drużyny.

Nie ma co ukrywać, że ostatnie wyniki miały wpływ na poczucie pewności siebie naszej drużyny. Pierwsze 30 minut meczu było bardzo nerwowe początek drugiej połowy był trochę lepszy. To zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne, ponieważ poważnie traktujemy rozgrywki Pucharu Polski, a po drugie ten wynik doda pewności siebie naszemu zespołowi. To dla nas bardzo ważne. Odra Opole miała swoje szanse. Mogła wyrównać w końcówce, ale taka jest piłka. My we Wrocławiu też mogliśmy prowadzić, a minutę później przegrywaliśmy. Najważniejszy teraz jest dla nas mecz z Koroną Kielce, w którym będziemy musieli dokonać kilku zmian, ponieważ w drużynie mamy kilka drobnych urazów

- powiedział trener Jagiellonii po zwycięstwie w Opolu.

Rumak: w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze

Trener Mariusz Rumak zaznaczył, że jego drużynie zabrakło odwagi by zdobyć bramkę.

W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze. W zasadzie zabrakło nam odwagi by strzelić gola w tym meczu. W drugiej połowie to wicemistrz Polski przejął inicjatywę. Poprzez robienie zmian próbowaliśmy przesunąć grę na stronę przeciwnika, ale nam to do końca nie wychodziło. Kiedy straciliśmy bramkę - nasz zespół zaczął grać i był częściej przy piłce, co było również spowodowane tym, że Jagiellonia oddała nam inicjatywę. Mimo wyniku - możemy być dumni z drużyny. Chciałbym również podziękować kibicom. Dzisiaj na stadionie było czuć ekstraklasę.

- dodał trener Odry Opole Mariusz Rumak.

| red: rbon

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali ćwierćfinałowy mecz z Odrą Opole i awansowali do półfinału rozgrywek. We wtorkowy wieczór żółto-czerwoni pokonali Odrę Opole 2:0 (0:0).

Romanczuk: możemy tylko przeprosić naszych kibiców

9.03.2019, 06:06

Jagiellończycy przegrali swój wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław i teraz czeka ich spotkanie w Pucharze Polski z Odrą Opole. Oto co powiedzieli piłkarze po meczu we Wrocławiu.

Jagiellonia Białystok przegrywa we Wrocławiu [zdjęcia]

9.03.2019, 01:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok stracili punkty w trzecim, kolejnym meczu ligowym. W piątkowy (8.03) wieczór po słabej grze przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:2 (0:2).