Radio Białystok | Wiadomości | "Sokólskie Barwy Wolontariatu" - zgłoszenia do 9. listopada
To okazja do uhonorowania osób, które pomagają innym.
Dwie kategorie konkursu
Organizujemy konkurs w dwóch kategoriach. Wolontariat grupowy i indywidualny. Zgłaszają się grupy, kluby wolontariusza z przedszkoli i szkół. Natomiast indywidualny, liczymy na to, że ludzie zgłoszą wolontariuszy. Nagrodą przede wszystkim jest dyplom, podziękowanie, ale są też nagrody rzeczowe - w ubiegłych latach były pendrivy, powerbanki czy bony podarunkowe
- mówi prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej “Barka” Krystyna Stefanowicz.
Wolontariuszy można zgłaszać do 9 listopada
Krystyna Stefanowicz dodaje, że dzięki tego typu konkursom, idea wolontariatu trafia do większej ilości osób.
Człowiek czuje się dobrze, jeżeli ktoś doceni to, co on robi. Ale to jest też potwierdzenie, że jest się potrzebnym. Staramy się nie tylko nagradzać, ale też zachęcać, zwłaszcza dzieci i młodzież uczyć, że warto działać, że jest jeszcze coś do zrobienia
- dodaje prezes "Barki".
Konkurs organizowany jest po raz czwarty. Wolontariuszy można zgłaszać do 9 listopada, zaś podsumowanie konkursu - 1 grudnia. Najbardziej aktywni wolontariusze otrzymają nagrody podczas gali "Sokólskie Barwy Wolontariatu".
Szczegóły dotyczące konkursu - regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie www.barka.internetdsl.pl lub w biurze "Barki” przy ul. Mickiewicza 2a, pok. 08.
Studenci – wolontariusze z Uniwersytetu w Białymstoku ponowie będą pomagać podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych w nauce. Wkrótce rozpoczyna się 10 semestr Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego. Uczelnia właśnie rozpoczęła nabór chętnych do udziału w projekcie.
Wolontariusze rozpoczęli porządkowanie cmentarza żydowskiego w Sokółce. ”Ocalić od zapomnienia” to projekt kierowany przez Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka.
Chcą wspólnie zorganizować finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Ok. 30 osób przyszło na pierwsze spotkanie ws. styczniowej akcji.
Ta akcja ma przypominać o tym, że wokół nas są osoby, które potrzebują pomocy. Wśród nich coraz więcej ludzi starszych, samotnych, opuszczonych.
Placówka zajmuje się 40 pacjentami z chorobami przewlekłymi i znajdującymi się w stanie paliatywnym.