Radio Białystok | Wiadomości | Co dalej z dworcem autobusowym w Łomży?
Przedsiębiorcy chcą więcej niż zakładało miasto za wybudowanie dworca autobusowego w Łomży. Urzędnicy twierdzą, że mimo tego obiekt powstanie, a przetarg nie będzie unieważniony.
Prace mają rozpocząć się jeszcze w lipcu - mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
W grudniu władze Łomży sprzedały działkę z obecnie istniejącym dworcem za prawie 5 milionów złotych. Za te pieniądze w części obecnego obiektu miał powstać nowy dworzec.
Pierwszego przetargu, który zakładał, że wszystkie prace wykona jeden wykonawca urzędnicy nie mogli rozstrzygnąć. Powodem było to, że oferty znacząco przewyższały możliwości miasta.
W obecnym przetargu prace są podzielone na kilka części. Do tej pory jedyną inwestycją, związaną z budową dworca, którą udało się zrealizować, jest budowa parkingu. Za ponad 1,5 miliona złotych realizuje ją miejska spółka.
Wszystko wskazuje na to, że dłużej niż zakładano potrwa budowa centrum przesiadkowo-komunikacyjnego w Łomży.
Do 27 kwietnia firmy zainteresowane budową centrum przesiadkowego i nowego dworca autobusowego w Łomży mogą składać swoje oferty w ponownym, drugim przetargu na tę inwestycje, który właśnie ogłosiły władze miasta.
Władze Łomży unieważniły we wtorek (13.03) przetarg na budowę centrum przesiadkowego, w tym nowego dworca w mieście. Firmy chcą znacznie więcej pieniędzy niż na ten cel zamierza przeznaczyć miasto - poinformował Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży.
To może być pierwsza taka instalacja w Polsce. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży, razem z Grupą Lotos chce stworzyć stację zasilania autobusów elektrycznych, która będzie wykorzystywała wodór zamiast tradycyjnych akumulatorów.