Radio Białystok | Wiadomości | Co jest naszą zakładką do książek? - sprawdzamy to w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek
We wtorek (8.05) obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Bilety, dowody osobiste i pocztówki - to nasze "zakładki" do książek
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Adam Dąbrowski odwiedził kilka łomżyńskich placówek. Pracujące tam panie (bo tak się składa, że bibliotekarze to najczęściej bibliotekarki) spytał co czytelnicy zwracają razem z wypożyczanymi książkami. Tzn. czego używają jako zakładek?
Okazuje się, że są to m.in. pocztówki, listy, bilety do kina, rachunki , bilety autobusowe, recepty, zwolnienia a nawet dowody osobiste i legitymacje szkolne.
Liczba bibliotek w Polsce stale zmniejsza się. Ubywa co roku po kilkadziesiąt takich placówek i zostało ich jeszcze w całym kraju niespełna 8 tys. Na każdą przypada około 5 tys. mieszkańców, ale tylko co szósty korzysta z bibliotecznych zbiorów. Województwo podlaskie należy niestety do tych, w których czytelników jest najmniej.
90 wystawców, spotkania z autorami, a przede wszystkim nowości wydawnicze.
Uniwersytet w Białymstoku ogłosił przetarg na budowę nowego i nowoczesnego gmachu uczelnianej biblioteki. Budynek ma stanąć na kampusie uczelni do 2020 roku.
Tym razem ma być to utwór o tematyce patriotycznej - Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu ogłosiła II Majowy Konkurs Jednego Wiersza.
Zbierają opowieści i zdjęcia z życia najstarszych mieszkańców Suwałk - pracownicy suwalskiej biblioteki stworzyli Pracownię Historii Mówionej.
W Supraślu może powstać nowa siedziba biblioteki miejskiej. Centrum Kultury i Rekreacji stara się o dofinansowanie na budowę z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Ponad 600 tys. zł otrzymała Książnica Podlaska na kontynuację naukowej i krytycznej edycji "Pism rozproszonych" Zygmunta Glogera.