Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 100 tys. złotych udało się zebrać na budowę wiejskiego hospicjum w Podlaskiem
Miała to być pierwsza - wirtualna cegiełka, tymczasem hojność ludzi przerosła najśmielsze oczekiwania. Ponad sto tysięcy złotych na budowę stacjonarnego hospicjum wiejskiego zebrali internauci zaledwie w ciągu kilku dni.
Pierwsza tego typu placówka w Polsce ma powstać w Makówce koło Narwi.
Akcję zainicjował białostoczanin Szymon Hołownia po tym, jak Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza nie dostała pieniędzy unijnych na budowę obiektu. Akcja cieszy się wciąż zainteresowaniem, dlatego nie została zawieszona.
Do tej pory lekarze i pracownicy hospicjum opiekowali się chorymi i starszymi ludźmi w ich domach. Potrzebne jest jednak miejsce, w którym najbardziej chorzy mogliby umierać w godnych warunkach. Znajdą się tam: wypożyczalnia sprzętu, gabinety lekarskie oraz centrum edukacji zdrowotnej i paliatywnej.
Wciąż jeszcze można wesprzeć budowę stacjonarnego hospicjum. Szczegóły na stronie dobrafabryka.pl lub facebookowym profilu Szymona Hołowni.
Potrzeba 15 milionów złotych, by zapewnić godną opiekę śmiertelnie chorym osobom w podeszłym wieku w Podlaskiem. Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza chce wybudować - pierwsze w Polsce - wiejskie stacjonarne hospicjum - w Makówce w gminie Narew.
Nowe podłogi, ściany, łóżka i sprzęt medyczny - augustowskie hospicjum przechodzi właśnie długo oczekiwany, generalny remont.
To kolejna edycja książeczki z historiami i pracami plastycznymi, którą uczniowie podlaskich szkół napisali chorym dzieciom. "Opowiadajki" Polskiego Radia Białystok znów trafiły do szpitali, ośrodków pomocy czy hospicjum.
Bieg charytatywny na rzecz Hospicjum Domowego w Nowej Woli odbędzie się 9 września - wziąć udział może każdy.
Stworzenie centrum miasta, które będzie jego wizytówką i miejscem życia społecznego, to najważniejsze założenie planu rewitalizacji Hajnówki. Przewiduje on też m.in. przebudowę skweru przed urzędem miasta tak, by mogły się na nim odbywać miejskie uroczystości.