Radio Białystok | Wiadomości | W czym może pomóc aplikacja CITTy? - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok
Blisko 4 tysiące zgłoszeń wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Białymstoku za pośrednictwem aplikacji CITTy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Od blisko półtora roku mieszkańcy swoje uwagi mogą przekazywać do magistratu przez specjalne oprogramowanie na urządzenia mobilne - mówi rzecznik prasowy prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.
Dotychczas otrzymaliśmy ponad 3,7 tys. zgłoszeń właśnie przez tę aplikację. Mieszkańcy się jej uczą, przyzwyczajają się do niej - mówi Urszula Mirończuk.
Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą uszkodzenia nawierzchni dróg i chodników, awarii ulicznego oświetlenia lub sygnalizacji świetlnej, a także zmian w organizacji ruchu. Zdarzają się także sprawy związane z odśnieżaniem i sprzątaniem ulic, chodników oraz powalonymi drzewami.
Jeśli mamy jakiekolwiek uwagi, które chcemy zgłosić urzędnikom możemy skorzystać także ze specjalnego numeru telefonu.
Można po prostu zadzwonić na nasza miejska infolinię: 85 879 79 79 i takie zgłoszenie nam przekazać. Inną metodą jest skorzystanie z aplikacji CITTy, którą można zainstalować sobie na telefon komórkowy - dodaje Urszula Mirończuk.
Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski zgłosili do magistratu sprzeczne ze sobą oznakowanie poziome i pionowe na jednej z ulic miasta.
Aby dodać zgłoszenie lub usterkę występującą w przestrzeni miejskiej wystarczy wejść na stronę: citty.bialystok.pl lub ściągnąć aplikację na telefon.
Coraz częściej sięgamy po urządzenia, które monitorują stan jakości powietrza. W internetowych sklepach najprostsze mierniki można kupić w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, ale są i takie, na które wydamy kilka tysięcy.
Suplementy diety zażywa ponad 70 % Polaków - wynika z danych Instytutu Ochrony Zdrowia. Najczęściej sięgamy po nie bez konsultacji z lekarzem czy dietetykiem.
Mimo stosowania coraz bardziej zaawansowanych matematycznych modeli, długoterminowe prognozy pogody to ciągle wróżenie z fusów. Najlepiej sprawdzają się te krótkoterminowe, a i one nie gwarantują stuprocentowej dokładności.
Niemal co drugi z nas chciałby nauczyć się fachowego udzielania pomocy medycznej - wynika z badań CBOS-u. Jednak co trzeci Polak nie ma ochoty zdobywać takich kwalifikacji.
Pod koniec 2018 roku powinniśmy do Warszawy dojechać całkowicie oddaną drogą ekspresową S8. Dwujezdniowa trasa w większości jest już przejezdna, ale są odcinki, które ciągle są w budowie - mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.